دانشگاه آزاد اسلامی، یادگار امام(ره) و همیشه متکی به اقیانوس بیکران مردم است

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز در همایش هم اندیشی و همسویی که از سوی دبیرخانه هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور مسوولان این دانشگاه برگزار شد، گفت: هدف همه ما در مجموعه دانشگاه آزاد کمک به ارتقای تحصیلی و تقویت پژوهش و تحقیق است و باید به هم کمک کنیم تا عقب ماندگی های 2 سال فترت جبران شود.
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، آیت الله هاشمی رفسنجانی در همایش هم اندیشی و همسویی (نظارت و ارزیابی بی درنگ و هوشمند برای ارتقاء کیفیت دانشگاه و پیشتاز در تولید علم و اندیشه ) که با حضور رئیس، معاونین ، مدیران و روسای هیات های عالی نظارت مناطق ، جمعی از اعضای هیات امنا و هیات موسس و همچنین جمعی از مسئولان ، مدیران و روسای سازمانها و نهادهای مرتبط با دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، این دانشگاه را شجره طیبه، یادگار ارزشمند امام (ره) و یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی خواند و گفت: در شرایطی دانشگاه آزاد اسلامی به کمک جامعه آمده بود که در سراسر کشور فقط 150 هزار دانشجو بود و الان 10 میلیون فارغ التحصیل داریم که نیمی از آن از دانشگاه آزاد اسلامی است.
رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی با تشریح وظایف هر یک از بخش های مدیریتی دانشگاه ، گفت: در تمام این سال ها ، علی رغم مزاحمت ها و کارشکنی ها، موفقیت هایی در دانشگاه داشتیم که 242 نماینده مجلس در آخرین بیانیه آن را تایید کردند.
به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام ، آیت الله هاشمی رفسنجانی با یادآوری اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامی که با حضور حقوق دانان برجسته در ساال 61 تدوین شد، گفت: در دولت قبل با قانون شکنی اساسنامه را در شورای عالی انقلاب فرهنگی تغییر داده بودند، در حالی که با صراحت عنوان شده بود که هر تغییر اساسنامه باید به تایید هیات موسس باشد.
امروزه در هر شهری که می رویم ، یکی از بهترین ساختمان های آن شهر متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی است و مطمئناً مردم هیچ شهری نمی گذارند، دانشگاه آنان تعطیل شود.  
ایشان با اشاره به استقبال چند کشور اروپایی ، افریقایی و آسیایی برای ایجاد چند شعبه در خارج از کشور گفت: در سفرم به افریقا، روسای هر کشوری تقاضای تاسیس دانشگاه داشتند و ما در جزیره زنگبار ، زمینی هم گرفتیم و قرار بود استادان زبان سواحیلی را تربیت کنیم که متاسفانه بعدها پیگیری نشد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ، کمک به تحصیل فرزندان خانواده های کم بضاعت را یکی از دستاوردهای این دانشگاه آزاد اسلامی دانست و با اشاره به بدهی های نهادهای امدادی، گفت: با سواد شدن بچه های خانواده های متوسط و فقیر باعث تقویت و توسعه سواد به عنوان زیربناترین کار در کشور می شود.
آیت الله هاشمی رفسنجانی، با یادآوری اقدامات دکتر جاسبی، گفت: امروزه در هر شهری که می رویم ، یکی از بهترین ساختمان های آن شهر متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی است و مطمئناً مردم هیچ شهری نمی گذارند، دانشگاه آنان تعطیل شود.
ایشان در ادامه سخنان خویش همکاری و همدلی مسئولین دانشگاه را ضرورتی برای توسعه کمی و کیفی دانست و با تقدیر از اقدامات دکتر میرزاده به عنوان مسئول اجرایی و دکتر نوریان به عنوان مسئول نظارت ، گفت: هدف همه ما در مجموعه دانشگاه آزاد کمک به ارتقای تحصیلی و تقویت پژوهش و تحقیق است و باید به همه کمک کنیم تا عقب ماندگی های 2 سال فترت جبران شود.
رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی افزود: اگر چه این مجموعه به خاطر دوراندیشی های امام (ره) و کمک های سران قوا آغاز به کار کرد ، اما همیشه به اقیانوس بیکران مردم متکی است.

در آغاز این دیدار، دکتر علی محمد نوریان، دبیر هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی ، گزارشی از روند تاسیس این دانشگاه از سال 61 تاکنون داد و گفت: در مجموعه این سالها استادان و کارکنان دانشگاه با اصلاح فرایندها و ضوابط از این باغ بزرگ علمی حراست کرده اند.
وی حضور بیش از 5 میلیون فارغ التحصیل این دانشگاه را به محصولات باغ علم و دانش تشبیه کرد و گفت: این باغ با ابعاد مختلف هنوز بالنده است و باید از آن حفاظت کرد.