استقبال اعضای هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان از طرح تجمیع دوم

 

اعضای هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان با استقبال از طرح تجمیع دوم در دانشگاه، این طرح را در راستای حفظ و تقویت واحدهای دانشگاهی عنوان کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، نماینده تام‌الاختیار ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی در استان های هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان در هفتمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان در واحد بندرعباس با اشاره به آمایش بنیه مالی و علمی مناطق دانشگاهی گفت: مراکز و واحدهای ضعیف و بی بنیه از نظر مالی و علمی، در طرح تجمیع دوم در زیر مجموعه پردیس واحدهای دانشگاهی بزرگتر ادامه فعالیت می دهند.

وی افزود: در این تجمیع هیچ واحد یا مرکز دانشگاهی حذف نخواهد شد و هدف تقویت و کیفی سازی واحدهای دانشگاهی است. صرفه جویی در هزینه ها و سرعت بخشیدن به خدمات دانشجویی، قوی تر شدن مراکز ضعیف از خصوصیات بارز این طرح است.

جاسم جادری استاندار هرمزگان هم نیازسنجی و شناسایی پتانسیل های فرهنگی و اقتصادی هر منطقه را از مهمترین پارامترهای رشد و توسعه یک منطقه خواند و گفت: رشته های دانشگاهی باید با توجه به نیاز هر منطقه و با توجه به پتانسیل صنعتی آن منطقه شکل گیرد تا هم نیاز صنایع بر طرف نماید و هم اشتغالزایی را افزایش دهد.

دکتر شهریار مشیری بنیان گذار دانشگاه های آزاد اسلامی استان هرمزگان نیز با استقبال از طرح تجمیع دوم دانشگاه یادآوری کرد که این طرح از ابتدا باید به صورت کارشناسی پیاده سازی شود تا در آینده با مشکل مواجه نشویم .

دکتر مهدی باقری رییس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس و دبیر هیات امنای استان هرمزگان نیز با تبریک حلول ماه مبارک رمضان، به بررسی وضعیت مراکز زیان ده مطابق آمار موجود پرداخت و افزود: با طرح تجمیع دوم و چابک سازی واحد های دانشگاهی خواهیم توانست از مراکز ضعیف حمایت و پشتیبانی کنیم.

در این جلسه، پس از بحث و تبادل نظر در خصوص طرح تجمیع 2 در دانشگاه، توسط هیات امنا استان مصوب شد مراکز دانشگاهی جناح و بستک در قالب یک واحد دانشگاهی فعالیت کنند. همچنین در این جلسه مراکز دانشگاهی بشاگرد، سیریک، مرکز بندر خمیر به ترتیب زیر نظر واحد بندرعباس، میناب و بندرلنگه ادامه فعالیت می دهند.