برگزاری 18 همایش سبک زندگی اسلامی-ایرانی در دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش خبرنگار آنا از کرمان : اولین شورای راهبردی فرهنگی و اجتماعی استان کرمان با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی، معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان و اعضای شورای راهبردی در کرمان برگزار شد.
در این شورا، معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان به تبیین اهداف و شرح وظایف شورای راهبردی فرهنگی و اجتماعی پرداخت.
محمود آقاجانی با ابراز خرسندی از تاکید ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی و معاونت فرهنگی بر توسعه بیش از پیش فعالیت های فرهنگی گفت: سیاست های کلان شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی برپایه مشارکت بیشتر استادان، دانشجویان و کارکنان و با نگاهی بومی و منطقه ای برنامه ریزی شده.
معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان، حوزه فرهنگی را همانند سایر حوزه های آموزشی، پژوهشی، دانشجویی و عمرانی از بخش های مهم دانشگاه برشمرد و افزود: خوشبختانه با افزایش بودجه فرهنگی و برنامه ریزی های صورت گرفته از سوی سازمان مرکزی در زمینه گسترش فعالیت های فرهنگی، نیازمند اهتمام بیشتر برای تحقق سند فرهنگی دانشگاه هستیم.
در ادامه این جلسه، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی نیز با ارزیابی وضعیت فعلی و پیشین حوزه فرهنگی دانشگاه گفت: مسائل فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی به مثابه سایر بخش های آموزشی، پژوهشی، دانشجویی، عمرانی و ... باید به جایگاه اصلی خود دست پیدا کند.
حجت الاسلام سید طه هاشمی خواستار مشارکت بیشتر استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه فعالیت های فرهنگی شد و افزود: به منظور تحقق اهداف و برنامه های فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی، بودجه فرهنگی دانشگاه به 10برابر افزایش یافته است.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به حضور افراد طراز اول کشور در راس شورای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گفت: تمامی فعالیت های فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی مبتنی بر «سند دانشگاه اسلامی»، «نقشه مهندسی فرهنگی کشور» و «چشم انداز 20ساله دانشگاه» تدوین شده است.
طه هاشمی به طرح های فرهنگی ماندگار و تقویت شوراهای استانی نیز اشاره کرد و بیان داشت: طرح های فرهنگی ماندگار در 8 محور و 300 سرفصل برنامه ریزی و به واحد های دانشگاهی ابلاغ شده است.
وی افزود: واحد های دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور باید برنامه های فرهنگی ابلاغ شده را با رعایت فرهنگ، آداب و رسوم و اعتقادات متناسب با منطقه اجرا کنند.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی به «سند توسعه فرهنگی دانشگاه» نیز اشاره کرد و بیان داشت: برای توسعه پایدار و رو به جلو باید توسعه فرهنگی در صدر برنامه ها باشد.
طه هاشمی با تاکید بر لزوم ایجاد پیوست فرهنگی برای قسمت های مختلف دانشگاه گفت: برای داشتن یک جامعه متعالی، برنامه های فرهنگی باید از خانواده و از کودکی اجرا گردد.
وی با اعلام حمایت از تشکل ها، انجمن ها و تقویت کانون ها افزود: بالغ بر 500کانون قرآن و عترت در واحد های دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور مشغول به فعالیت هستند.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی به اقدامات انجام شده این دانشگاه در زمینه تحقق فرامین مقام معظم رهبری در زمینه معرفی الگو های سبک زندگی ایرانی-اسلامی پرداخت و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی طی سال گذشته بالغ بر 18 همایش پیرامون سبک زندگی  اسلامی-ایرانی برگزار کرده است.
طه هاشمی با ابراز نگرانی از اینکه برخی از چهره های سرشناس و شخصیت های برتر آنگونه که شایسته است به جامعه معرفی نشده اند گفت: معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی به منظور به منظور معرفی الگوها و شخصیت های برجسته کشوری، مجموعه ای از مفاخر و شخصیت های برتر محلی و منطقه ای  را  در دست اجرا دارد که خوشبختانه بالغ بر 300 واحد دانشگاهی مفاخر محلی و منطقه ای خود را معرفی کرده اند.
وی با تاکید بر رعایت اخلاق حرفه ای در کلیه مشاغل و تخصص ها بیان داشت: اخلاق حرفه ای، مبتنی بر رعایت اصول انسانی است.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: تشکیل کمیسیون حفظ و گسترش زبان فارسی یکی دیگر از اقدامات معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی بوده است.
طه هاشمی از برگزاری 10 کارگاه فرهنگی در سال گذشته به صورت مجازی خبرداد و گفت: توسعه فعالیت های فرهنگی با استفاده از تکنولوژی های ارتباطی از دیگر برنامه های دانشگاه است.
وی افزود: در حدود نیمی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی را بانوان تشکیل می دهند و باید تلاش شود از مشارکت بانوان بیشتر در فعالیت های فرهنگی استفاده شود.
طه هاشمی با اشاره به اینکه راه روشنی پیش روز دانشگاه آزاد اسلامی است خاطر نشان کرد: برای تحقق برنامه های فرهنگی از تمامی ظرفیت ها استفاده خواهیم کرد.
در ادامه این نشست، اعضا پیرامون تحقق اهداف فرهنگی دانشگاه به بحث و بررسی پرداختند.