طه هاشمی: اخلاق حرفه‌ای باید مبنای آموزش و هدایت دانشجو باشد/ نباید به اسم فرهنگ کسی را از دین فراری داد

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به وضعیت حجاب در دانشگاه‌ها گفت: باید ابتدا فرهنگ و هویت به رسمیت شناخته شود و سپس هدایت صورت گیرد؛ هیچ شخصی را نباید از دایره دین بیرون کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، حجت الاسلام دکتر سید طه هاشمی عصر امروز در نخستین جلسه شورای راهبردی فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: حوزه فرهنگی در گذشته در دانشگاه بسیار ناقص بود، در حال حاضر توانسته ایم حقیقت وجودی فرهنگ را با توجه تعریف جایگاه های مناسب معنا و مفهوم بخشیم.

هاشمی با توجه به اختصاص بودجه فرهنگی با تعریف سرانه و مطالعات جدید، اظهار کرد: توجه به بودجه باعث شده است بیشتر از قبل در تثبیت ارزش های فرهنگی و دامنه های وسیع آن که نماد اصلی اخلاق در جامعه است، گام های موثری برداشته شود.
در مسئله فرهنگ باید به جوهرها پرداخته شود که اساس حوزه فرهنگی است. باید در امور فرهنگی فضای هدایت افراد فراهم شود. نباید به اسم فرهنگ کسی را از دین فراری داد بلکه باید با روش های صحیح افراد را درست هدایت کرد
 
 

وی با بیان اینکه هدف اصلی در جامعه اسلامی رسیدن به غایت ارزش ها است، افزود: دین پرچم هویت سیاسی یک ملت است. در گذشته پرچم ها نماد زنده بودن یک لشکر بود. پرچم یک پارچه نیست بلکه یک ملیت است که پشت پرچم قرار گرفته است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: در مسئله فرهنگ باید به جوهرها پرداخته شود که اساس حوزه فرهنگی است باید در امور فرهنگی فضای هدایت افراد فراهم شود. نباید به اسم فرهنگ کسی را از دین فراری داد بلکه باید با روش های صحیح افراد را درست هدایت کرد.

در دانشگاه نباید محدودیت فرهنگی باشد

هاشمی با توجه به تعداد فارغ التحصیلان دانشگاه ها بعد از انقلاب اسلامی گفت: دانشگاه های ایران اسلامی بعد از انقلاب 10 میلیون فارغ التحصیل دارد که 5 میلیون نفر فارغ التحصیل از دانشگاه آزاد اسلامی است. 40 درصد آموزش عالی کشور توسط دانشگاه آزاد اسلامی در حال مدیریت و پیش روی است.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی، پرورش نیروی متخصص را هنر دانشگاه آزاد اسلامی برشمرد و عنوان کرد: جلوه و ویژگی دانشگاه آزاد اسلامی تربیت نیروهای متخصص و متعهد به اخلاق اسلامی است. شخصیت دانشجویان دانشگاه آزاد متفاوت و متمایز از سایرین است.

این مسئول با بیان اینکه بحران اجتماعی داریم چون مدل های مبنایی و تولیدی نداریم، گفت: کار باید به صورت مبنایی باشد و در زندگی و مسائل مبتلا به جامعه باید همگون سازی صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه کارهای فرهنگی نباید مناسبتی باشد و تولید بسترهای فرهنگی باید انسجام گیرد، بیان کرد: اخلاق حرفه ای باید مبنای آموزش ها و هدایت دانشجویی باشد.

نخستین جلسه شورای راهبردی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان امروز با حضور حجت الاسلام دکتر سیدطه هاشمی معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی و اعضای این شورا در ستاد هماهنگی استان برگزار شد.