در دانشگاه آزاد اسلامی آلودگی وجود ندارد/ دولت قبل به دانشگاه ضربه زد

 

دبیر شورای نمایندگان تام الاختیار ریاست دانشگاه آزاد اسلامی، ثبات مدیریتی، تقویت نقش مردم و حفظ منابع مالی در خود دانشگاه را از دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی برشمرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، عباسعلی نورا در نخستین همایش تجلیل از پیشگامان، خادمان و تلاشگران دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان در تالار حافظ واحد کرمان با تاکید بر اینکه افرادی خون دل خورده اند تا این دانشگاه به ثمر رسیده است، افزود: بزرگترین مشکل ما در دانشگاه آزاد اسلامی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است که انتظار می رود آیت الله هاشمی رفسنجانی و دکتر میرزاده برای آن چاره اندیشی کنند.

دبیر شورای نمایندگان تام الاختیار ریاست دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: به دلیل اینکه دولت گذشته با دکتر جاسبی مشکل داشت به دانشگاه آزاد اسلامی ضربه زد و این مصوبه را ایجاد کرد.

نورا بیان کرد: افتخار می کنم در دانشگاهی کار می کنم که در آن آلودگی وجود ندارد و اگر هم کاستی‌هایی وجود داشته باشد از بیرون به آن تزریق شده است.

وی تصریح کرد: ما قریب به سی سال از عمر دانشگاه آزاد اسلامی را طی کرده‌ایم ولی کمتر کسی را از این دانشگاه می‌بینیم که در زندان ها باشند در حالی که بعضی ها 4 -5 سال کار کرده‌اند و اکنون در زندان به سر می‌برند.

مشاور عالی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: پیشگام اصلی تاسیس و حمایت از دانشگاه آزاد اسلامی امام خمینی (ره)، آیت ا‌له هاشمی رفسنجانی، رهبر معظم انقلاب و همچنین در کنار این بزرگان، افراد پرتلاشی همچون جاسبی ها بودند.

وی بیان کرد: امروز سند افتخار انقلاب اسلامی این است که ما در زمان جنگ تحمیلی دانشگاه ساختیم و این نشان از بینش رهبران ما است. انقلاب اسلامی در راستای یادگیری از هیچ امری کوتاهی نکرد و منابع انسانی ما در دانشکاه آزاد اسلامی توانست به توسعه این دانشگاه کمک کند.

نورا ادامه داد: تنها دانشگاهی که توانسته سرمایه اش را در همان استان هزینه کند همین دانشگاه آزاد اسلامی است و با افتخار بیان می کنیم 56 درصد تولید علم و حدود 50 درصد تحصیلات تکمیلی کشور مربوط به این دانشگاه است.

دبیر شورای نمایندگان تام الاختیار ریاست دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه بهمن‌یار کرمانی از بنیانگذاران دانشگاه در ایران بوده است گفت: امروز اگر بخواهیم فقط مطالعات دانشمندان قرن های ششم، هفتم و هشتم را در نظیر بگیریم باید بگویم بیشتر آنها به استان کرمان مربوط می شود.

در ادامه این مراسم، دکتر کریم زارع نیز با گرامیداشت یاد امام راحل به عنوان حامی بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: حمایت‌های بی دریغ حضرت امام (ره) و پشتیبانی رهبر معظم انقلاب و عملکرد قوی آیت الله هاشمی، دانشگاه آزاد اسلامی را به مرحله کنونی رسانده است.

رئیس باشگاه پژوهشگران و نخبگان عضویت ده هزار دانشجوی دانشگاه های دولتی در باشگاه پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی را از نشانه های کارنامه موفق این باشگاه دانست.

همچنین دکتر احدی نیز با تشکر از برگزار کنندگان این همایش تاکید کرد: کرمانی ها با برگزاری این همایش همدلی را معنا کردند.