تبدیل علم به ثروت از آزمایشگاه آغاز می‌شود

مدیر کل دفتر توسعه شبکه‌های آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در استان سیستان و بلوچستان، آزمایشگاه را آغاز راه اقتصاد دانش‌بنیان و تبدیل علم به ثروت برشمرد.

به گزارش خبرگزاری آنا، علیرضا ایران‌بخش ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان به راه‌اندازی دفتر توسعه شبکه‌های آزمایشگاهی اشاره کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با دارا بودن بیش از 11000 آزمایشگاه و کارگاه مجهز در کل کشور، دستگاه‌ها و امکانات خوبی برای استفاده بهینه در اختیار دارد.

مدیرکل دفتر توسعه شبکه‌های آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر استفاده از کارشناسان خبره در آزمایشگاه‌ها اظهار کرد: با توجه به راه‌اندازی سامانه ساها از این پس واحدها و مراکز دانشگاهی با ثبت تجیزات آزمایشگاهی سریعتر و بهتر می‌توانند وارد بازار شوند.

این مسئول با بیان اینکه برای ایجاد بستری مناسب در راستای ارائه خدمات بهتر به پژوهشگران باید آزمایشگاه‌های همکار در دانشگاه آزاد اسلامی راه‌اندازی شود، افزود: یکی از مهمترین اهداف ایجاد سامانه ساها، استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود و افزایش رضایتمندی کاربران، استفاده بهینه از سرمایه انسانی و شناسایی افراد خلاق و کارآفرین، پیاده‌سازی استانداردهای ملی و بین المللی برای تأسیس و اداره آزمایشگاه‌ها و توسعه همکاری با سایر سامانه‌های آزمایشگاهی ملی و بین المللی است.

در بخش دیگری از جلسه امین‌رضا کمالیان معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان ضمن خیرمقدم به حاضرین در جلسه و تأکید بر استفاده بهینه از امکانات آزمایشگاهی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان برنامه‌ریزی جامعی را در راستای حرکت به سوی دانشگاه کارآفرین در دستور کار دارد و امیدواریم در راستای رسیدن به اهداف والای این مجموعه عظیم دانشگاهی نقشی چشم‌گیر و ارزنده داشته باشیم.

سپس سیدمحمدرضا حسینی طباطبایی دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان به حاضرین در جلسه خیرمقدم گفت و افزود: با توجه به اینکه واحد زاهدان بزرگترین دانشگاه آزاد اسلامی استان است، با داشتن آزمایشگاه‌های مجهز می‌تواند به عنوان یک قطب آزمایشگاهی در جنوب شرق کشور در نظر گرفته شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان عنوان کرد: خوشبختانه دیگر واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی استان نیز هر یک پتانسیل‌های مخصوص به خود را دارند و امیدواریم با همراهی و همکاری همه‌ی ‌واحدها و مراکز استان بتوانیم به عنوان یک قطب بزرگ آزمایشگاهی در جنوب شرق کشور در راستای رسیدن به اهداف متعالی دانشگاه از امکانات به بهترین نحوه بهره‌برداری کنیم.

در ادامه این جلسه توضیحاتی در خصوص سامانه ساها و مدیریت آن برای حاضران در جلسه ارائه شد.