کارخانه نئوپان دانشگاه آزاد واحد بم به زودی راه اندازی می‌شود

رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان درباره چابک سازی واحدهای دانشگاهی استان کرمان و تجمیع آنها به خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا گفت: تاکنون سه واحد دانشگاهی در استان کرمان تجمیع شده است که این سه واحد در واحدهای جیرفت، کهنوج و شهرکرمان ادغام شدند تا جلوی زیان دهی آنها گرفته شود این کار جهت تقویت و چابک سازی دانشگاه انجام شده است. به طور مثال برخی واحدها بعضی از رشته‌ها را ارائه نمی‌کردند اما زمانی که با واحدهای دانشگاهی بزرگتر تجمیع شدند امکان ارائه رشته‌های تحصیلیشان نیز بیشتر شد.

رستمی ابوسعیدی با اشاره به اینکه تجمیع واحدهای دانشگاه آزاد در استان هرمزگان نیز صورت گرفته است بیان کرد: برای اکثر واحدهای زیان ده همین تصمیم گرفته شده و تا امروز هم نتایج خوبی از تجمیع واحدها حاصل آمده که علاوه بر جلوگیری از هزینه‌های گزاف، کیفیت تحصیلی نیز بالا رفته است.

وی هم چنین یادآوری کرد که درحال حاضر 14 واحد دانشگاه آزاد اسلامی دراستان کرمان به 47 هزار دانشجو خدمات آموزشی ارائه می کنند.

راه اندازی کارخانه نئوپان در واحد بم و جیرفت

نماینده تام الاختیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از احداث کارخانه نئوپان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بم خبرداد و افزود: اقدامات اولیه برای احداث کارخانه نئوپان در بم انجام شده است . این کارخانه قرار است از سرشاخه‌های خرما و ضایعات آن درخت محصولاتی مثل نئوپان تولید کند. نظیر این طرح علاوه بر بم در جیرفت نیز درحال بررسی و برنامه ریزی است که به زودی اقدامات احداث کارخانه نیز انجام می شود و ظرف یک سال آینده هردو کارخانه راه اندازی خواهند شد.

وی به گسترش فعالیت دانشگاه آزاد کرمان در رابطه با شرکتهای دانش بنیان اشاره کرد و گفت: تلاش‌هایی برای تولیدی کردن علم در جهت تاسیس شرکت های دانش بنیان صورت گرفته است و همچنین مراکز رشدی در استان های مختلف تاسیس شده تا به روند این موضوع سرعت دهد. نتایج این فعالیت ها زمانی که برنامه‌ریزی‌ها به تولید برسد بسیار تاثیرگذار و ارزشمند خواهد بود.