دین اسلام یک مکتب الهی است که برای تمامی شئونات اداره جامعه برنامه دارد

اسلام مکتب علم، تئوری و منطق است که  هم پای معنویت و آخرت، دنیا و چگونگی اداره آن را را نیز تبلیغ می کندکه متاسفانه متفکرین اسلامی تئوری های مکتب اسلامی را برای حل مشکلات جامعه و اداره مطلوب آن  به خوبی تبیین نکرده اند.

به گزارش روابط عمومی واحد زابل، مراسم جشن مبعث پیامبر(ص) با حضور مسئولین شهرستان زابل در سالن همایش شهید سید محمد تقی حسینی طباطبایی توسط کانون ها و تشکل های اسلامی دانشجویان واحد زابل با اجرای برنامه های متنوع   بر گزار گردید.

رئیس واحد زابل در این مراسم اظهار کرد: دین اسلام یک مکتب الهی است که برای تمامی شئونات اداره جامعه برنامه دارد در اسلام دنیا گریزی هرگز تبلیغ نشده است اگر چه در یک بخش از تاریخ اسلام تصوف و خانقاه نشینی رواج داشت ولی جزء ذات اسلام نبوده و نیست.

 محمد مجوزی گفت: اسلام مکتب علم، تئوری و منطق است که  هم پای معنویت و آخرت، دنیا و چگونگی اداره آن را را نیز تبلیغ می کند .ما به مکتبی افتخار می کنیم که با خواندن شروع می شود و اولین آیه ایی که بر پیامبرش نازل می شود کلمه اقراء است و در ادامه نیز نگاه بسیار ویژه ای به آموختن و علم آموزی دارد تا جایی که پیامبر رحمت بعد از جنگ بدر می فرمایند هر اسیری که به ده نفر از مسلمین سواد خواندن و نوشتن بیاموزد آزاد است.

این مسئول افزود: اسلام پس از هجرت پیامبر به مدینه و تشکیل حکومت اسلامی با آنکه همواره درگیر جنگ ها و توطئه های دشمنان اسلام بود توانست پس از هشت سال در اوج اقتدار وارد مکه شود و این شهر را بدون خونریزی فتح کند، مکتبی که در هشت سال این چنین پیشرفت و توسعه ای را در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و نظامی رقم می زند می تواند راه گشای مشکلات امروز جامعه اسلامی باشد،که متاسفانه متفکرین اسلامی تئوری های مکتب اسلامی را برای حل مشکلات جامعه و اداره مطلوب آن  به خوبی تبیین نکرده اند