دانشگاه محل تبدیل علم به محصول است

فرماندار شهرستان چابهار در مراسم بزرگداشت مقام معلم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد چابهار با اشاره به مسئولیت سنگین دانشگاه در مسیر تعالی جامعه و کاربردی کردن علم و دانش گفت: دانشگاه محل تبدیل علم به محصول است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، احمدعلی موهبتی ضمن تبریک روز معلم به اساتید و مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی واحد چابهار افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در زمان تاسیس با یک هدف ویژه رقم خورد و آن هدف جلوگیری از خروج جوانان مشتاق به تحصیل بود و خوشبختانه این مجتمع آموزشی موفق شد کارنامه درخشانی در راستای توسعه جامعه داشته باشد.

این مسئول با بیان اینکه دانشگاه محل آگاهی و دانایی است، عنوان کرد: نقش اساتید در آگاهی بخشیدن جامعه بر هیچ کس پوشیده نیست، این مسئله که یکی از مهمترین وظایف پیامبران الهی هم آگاهی بخشیدن به  جامعه بود باید مدنظر و سرلوحه کار استادان قرار گیرد.

معاون استاندار تاکید کرد: آگاهی و دانایی یعنی آنچه انسان ها می دانند و بدان عمل می کنند نه اینکه بدانند و عمل چیز دیگری باشد، مسئله ای که جامعه بشری امروز از آن رنج می برد این است که خیلی از آگاهی ها در نزد بشر وجود دارد ولی عملکرد متفاوت با دانایی است.

وی با تاکید بر نقش دانشگاه در راستای تربیت نیروی متعهد و متخصص بیان کرد: شهرستان چابهار به دلیل موقعیت استراژیکی مورد توجه رهبری، ریاست جمهوری و مسئولین کشوری می باشد، برای ایجاد تحول در این منطقه نیاز به نیروی کارآمد و متخصص داریم و تربیت این نیروی های متخصص بر عهده جامعه دانشگاهی منطقه است.

در بخش دیگری از این مراسم رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد چابهار ضمن خیرمقدم به حاضرین در جلسه، گزارشی از اقدامات انجام شده در این واحد دانشگاهی را ارائه کرد و گفت: واحد چابهار دارای 160نفر هیات علمی و استاد مدعو، 2700 دانشجو مشغول به تحصیل و تعداد 4877 فارغ التحصیل دارد.

محمدحسین یاراحمدزهی با اشاره به اهمیت توسعه تحصیلات تکمیلی در استان افزود: در حال حاضر تعداد 25 رشته در مقاطع کاردانی و کارشناسی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد چابهار دایر است و امیدواریم در سال تحصیلی جدید موفق به تاسیس رشته های تحصیلات تکمیلی در این واحد دانشگاهی باشیم.

در پایان مراسم از استادان با اهدای هدایایی تقدیر و تشکر به عمل آمد.