هدف دانشگاه آزاد اسلامی تولید سرمایه انسانی است

مهندس یاسر هاشمی رفسنجانی رییس دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در جمع دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی زرند ضمن تسلیت وفات حضرت زینب کبری (س) هفته بزرگداشت مقام معلم را پاس داشته و با اشاره به بخشی از زندگی استاد شهید مرتضی مطهری سوابق علمی این استاد ارجمند را یکی از اسناد پرافتخار جهان اسلام دانست و تاکید کرد: که وظیفه همه ماست که در راه انتشار آن گام برداریم.
هاشمی گفت: فرهنگ دینی، اسلامی، قرآنی ما وظیفه تجلیل از اساتید و معلمان را به دوش ما نهاده است تا جایی که امیر مومنان علی (ع) می فرماید: هر کس کلمه ای به من بیاموزد مرا بنده خود ساخته است.  
وی تصریح کرد: شهید ثانی میگوید در هنرمندی خداوند متعال همین بس که علم و دانش را به بشر ارزانی داشته است و همه سرمایه هایی که خداوند متعال در اختیار انسان قرار داده است هیچ کدام جایگاه و ارزش علم و دانش را پیدا نکرده است. تا جایی که بعد از آفرینش انسان مقام معلم دارای جایگاهی ویژه و والایی است.
رییس دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی افزود: نگاه به سرمایه انسانی برای رشد و تعالی جامعه و ارتقا و بقا سازمان با نگاه سنتی گذشته که توجهش به سمت نیروی کار، سرمایه و زمین بود تغییر کرده و امروز به سلامت نفس، خلاقیت و دانش روح تازه ای به این مقوله یعنی نیروی کار داده است تا جایی که آموزش عمومی تنها ترین راه توسعه اجتماعی است که بدست توانمند معلمین و اساتید نقش موثری در تربیت نیروی انسانی خواهد بود.
هاشمی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: با توجه به برنامه های آقای دکتر میرزاده ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی که مورد تصویب و تایید هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی نیز رسیده تقویت بنیه علمی و رشد کیفی دانشگاه است چرا که همه این اعتقاد را دارند که منابع انسانی دانشگاه یعنی کارکنان خدوم، اساتید فرهیخته و دانشجویان گرانقدر مان باید به نقطه ای از توانمندی برسند که الگوی کاملی باشند برای سایر مراکز علمی و دانشگاهی و این برنامه ها در راستای ایجاد فضای باز و با نشاط برای حضور کامل اساتید مان، ایجاد محیطی استاندارد برای فعالیت های علمی دانشجویان عزیز این دانشگاه و توجه به رشد و فعالیت بیشتر کارکنان تلاشگر در همه عرصه های علمی، فرهنگی و آموزشی تدوین، تنظیم و ارائه شده است.
او در ادامه گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به این منابع عظیمی که در اختیار دارد قادر است در جهت تولید ثروت انسانی قدم های بلند و محکمی بردارد. و یکی از این گام ها پیدا کردن دغدغه های مردم ایران اسلامی و یافتن راه کار و چاره برای آن هاست که یکی از آنها همین مساله بحران آب استان کرمان و راه حل برای مشکل ریز گردهایی که امروز به یکی از مشکلات اساسی کشور تبدیل شده است.
مهندس هاشمی در پایان ضمن قدردانی از برگزار کنندگان این مراسم، استاد آل طه که بنیانگذار دانشگاه آزاد اسلامی زرند هم بودند را جزء سرمایه های بزرگ این سرزمین برشمرده که امروز و بخوبی در این مراسم از حضورشان و تلاش شان قدردانی شد و امیدواریم این برنامه ها ادامه پیدا کند و خطر کاهش نخبه و نخبه پروری در کشور را نیز جدی بگیریم.
ابتدای این مراسم نیز دکتر کاظم نعمت الله زاده ماهانی رییس دانشگاه آزاد اسلامی زرند ضمن پاسداشت مقام معلم و تسلیت سالروز وفات حضرت زینب کبری ( س ) و خیر مقدم به شرکت کنندگان بخصوص مهندس یاسر هاشمی رفسنجانی گفت: همه تلاش هایی که در طول سالیان گذشته در جهت مشارکت مردم در حوزه علم و دانش و هزینه برای کسب آن صورت گرفته است تا سرمایه های انسانی این مرز و بوم در همین سرزمین حفظ شده و برای سربلندی همین آب و خاک هزینه شود.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی زرند ضمن اشاره به تلاش های حضرت آیه الله هاشمی رفسنجانی در راه اندازی این مجموعه عظیم علمی، فرهنگی که اگر حمایت معنوی بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام (ره) از آن نبود اظهار داشت: همه شمع هایی که بدست مبارک ایشان در جای جای این سرزمین روشن شده است امروز به فانوس های روشن مبدل گشته است که هیچ تند بادی قادر به خاموشی آن نیست و مردم آگاه ایران اسلامی بخوبی آن را درک کرده و قدردان آن خواهند بود.
ماهانی با اشاره به تاریخچه این واحد دانشگاه تصریح کرد: مردم زرند به خوبی این نعمت را شناخته اند و قدردان تلاش ها و مساعی دانشی مرد این شهر هستند که با چه مشقتی راه ادامه تحصیل و طی مدارج عالی را برای فرزندانشان فراهم نموده می باشند.
در پایان این مراسم ضمن قدردانی از مقام شامخ شهدای دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی زرند از خدمات استاد آل طه نیز قدردانی شد.