تصویب مرکز رشد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایرانشهر

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در اولین جلسه شورای پژوهشی در سال 1394 از راه‌اندازی و تصویب مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایرانشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان، امین‌رضا کمالیان ضمن خیرمقدم به حاضرین در جلسه و تبریک میلاد با سعادت امام علی (ع) و روز معلم گفت: حوزه پژوهشی موظف است در راستای مأموریت‌های اساسی دانشگاه به خوبی انجام وظیفه کند.

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به برگزاری منظم شورای پژوهشی استان عنوان کرد: مشکلات پژوهشی استان در کارگروه مطرح و سپس در این کارگروه با بررسی‌های تخصصی درصدد مرتفع نمودن مشکلات برآمده و خط‌‌ مشی‌های تخصصی ارائه می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه حوزه پژوهش باید بتواند با ایجاد انگیزه برای دانشجویان و اساتید فعالیت‌های پژوهشی را بیشتر کند، گفت: باید توجه داشت که سرمایه‌گذاری‌های انجام شده برای طرح‌های پژوهشی بر اساس نیازسنجی منطقه انجام شود.

وی وظیفه اصلی حوزه پژوهشی را حرکت در راستای ایجاد دانشگاه کارآفرین دانست و افزود: دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان باید در راستای  راه‌اندازی و فعال کردن مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان کوشا باشند. کمالیان تاکید کرد: تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد در هر شهرستان نشان‌دهنده‌ی عملکرد حوزه پژوهشی دانشگاه در آن شهر است.

سپس در بخش دیگری از این جلسه احمد مهربان ضمن تبریک ایام به حاضرین در جلسه و تاکید بر ضرورت انجام فعالیت‌های پژوهشی گفت: پژوهش محور دانایی است و پی‌ریزی پیشرفت‌های یک کشور مرهون فعالیت‌های پژوهشی آن کشور می‌باشد.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان با بیان اینکه در حال حاضر ملتی که پژوهش دارد استقلال، عزت و احترام دارد، افزود: شاخص‌های پژوهشی هر روز سایه‌گستر می‌شوند و دامنه آن همه‌ی زوایای زندگی بشر را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

این مسئول خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها نقش برجسته‌ای در پژوهش دارند و انتظارات جامعه در این زمینه از دانشگاه‌ها بیشتر است، مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان با توجه به مدیریت ریاست عالیه دانشگاه و تغییر برنامه دانشگاه از روند سنتی به کارآفرین باید بیش از پیش رو به رشد باشد و به بالاترین مقاطع پیشرفت پژوهشی در استان نائل شویم.