طرح کاربردی کردن آب شیرین کن در استان هرمزگان اجرایی می شود

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس با اشاره به بحران کم آبی در جهان و کشور ایران ، از طرح کاربردی کردن آب شیرین کن توسط دانشجویان و اساتید این دانشگاه در استان هرمزگان خبر داد و گفت : این طرح با جدیت در حال پیگیری و در آینده نزدیک اجرایی می شود.
دکتر مهدی باقری در جلسه ی هم اندیشی با  معاونان ، روسای دانشکده ها و مدیران گروه های آموزشی دانشگاه با تاکید بر کیفیت آموزشی و پژوهشی در دانشگاه افزود: شما عزیزان به عنوان نمایندگان این دانشگاه موظفید در راستای ارتقا کیفیت در همه ابعادآموزشی ، پژوهشی ، فرهنگی و... در دانشگاه تلاش نماید.
وی نظارت بر حضور و غیاب اساتید، نحوه تدریس، سر فصل دروس آموزشی  و مدت زمان برگزاری جلسات کلاسی را مهم خواند و تاکید کرد: همه این موارد باید با نظارت کامل در راستای ارتقا وضعیت آموزشی صورت گیرد.
باقری انتظارات دانشجو را از یک واحد دانشگاهی جامع مهم ارزیابی کرد و افزود : باید به درستی در تمام حوزه ها و ابعاد پاسخگویی مطالبات دانشجویان باشیم و دانشکده ها نیز باید بیشترین نقش را در برنامه ریزی صحیح ایفا نمایند.
وی بازخورد برخی دروس را توسط مدیران گروه های آموزشی خواستار شد و تاکید کرد: مدیران گروه نیز باید در رشته مربوط یه خود با پایش درست و برنامه ریزی منطبق بر اصول استاندارد ، نظام آموزشی را به سمت نظام کاربردی و عملیاتی سوق دهند .
رییس واحد بندرعباس از پیگیری دریافت زمین برای ساخت مسکن اعضای هیات علمی خبر داد و افزود: جلسات مختلفی را با مسؤولان اجرایی استان برگزار کرده ایم و به نتایج خوبی نیز دست یافته ایم و امید است به زودی به مراحل دریافت زمین و عملیاتی شدن طرح نزدیک شویم.
وی خواستار نظام مند شدن پروسه جذب اساتید حق التدریس شد و گفت : علاوه بر سنجش شرایط علمی و عمومی این افراد باید کد های ویژه ای به آنان اختصاص  داده شود تا در مراحل بعدی و دستیابی سریع تر و آسان تر به آنان امکان پذیر شود.
باقری از جذب 15 عضو هیات علمی جدید در سال جاری که مراحل پایانی جذب را سپری کرده اند خبر داد و گفت : علاوه بر این تعداد حدود 25 نفر دیگر در فراخوان جدید دانشگاه جذب این واحد دانشگاهی خواهند شد.
این جلسه با پرسش و پاسخ های گوناگون و متنوعی  در راستای افزایش کیفیت آموزشی دانشگاه به پایان رسید .