محیط زیست از مواهب الهی و متعلق به نسل آینده است

مدیر کل محیط زیست استان هرمزگان با تاکید بر  حفظ محیط زیست به عنوان یکی از مواهب الهی و میراث ماندگار به نسل آینده خواستار نگاه تخصصی به این مقوله مهم و حیاتی شد و افزود :آموزش در کنار نگاه تخصصی می تواند زمین را از فاجعه ی نابودی نجات دهد.
مجید وفاداردر چهارمین همایش ملی محیط زیست ،  سلامت و توسعه پایدار در دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباسکه در حال برگزاری است ، حفظ منابع محیط زیست  را یک وظیفه همگانی خواند و افزود : محیط زیست و همه ی مواهب الهی متعلق به همه ی مردم است و هر انسانی باید با احترام و دقت لازم به این موضوع نگاه کند .
وی یکی از راه های رسیدن به توسعه پایداررا حفظ محیط زیست به عنوان میراث جاودان خداوند به نسل های آینده خواند و گفت : هیچ کس حق ندارد به بهانه توسعه و پیشرفت بدون داشتن مجوز های لازم از سازمان های متبوع دست به تخریب محیط زیست بزند .
این مقام مسرول خواستار اتحاد و همدلی همه ی انسان ها  در راستای  توسعه محیط زیست شد و گفت : همه  باید با طبیعت دوست باشند و این دوستی آنان سبب توسعه فضاهای سبز ، پاکیزگی هوا و رعایت سایر استانداردهای زیست محیطی باشد .
مدیرکل محیط زیست  ،الودگی هوا ، آب وصدا را یکی از معضلات جامعه امروزی قلمداد کرد و گفت : همواره رشد بشر در کنار تکنولوژی موجب ازبین رفتن محیط زیست شده است و این مهم بدون شک باید با نگاه تخصصی اساتید دانشگاه و صاحب نظران به حداقل برسد زیرا در این کره خاکی همه حق زیستن دارند و باید از مواهب الهی که خداوند به بشر هدیه کرده است بهره لازم را ببرند .
وفادار، صرفه جویی در آب ، مدیریت آبهای زیر زمینی ، استفاده صحیح از مخازن طبیعی به خصوص آب و خاک ،حفظ فضای سبز و حیات وحش و سایر مواهب الهی را خواستار شد و گفت : امروز جامعه بشری باید با نگاهی نو به محیط زیست ،چارچوب حرکت خود را استمرار بخشد و اگر غفلتی در این مهم صورت گیرد تاوان آن برابر با نابودی زمین است .
وی در پایان با آرزوی موفقیت به دست اندرکاران این همایش تاکید کرد : این همایش ها باید بتواند با ارائه راهکارهای کارآمد  راه برون رفت از معضلات پیشرفت تکنولوژی و تخریب محیط زیست  را فراهم آورند و چاره ساز مشکلات پیش رو ی جامعه بشریت باشد .
گفتنی است این همایش با تشکیل پنل های تخصصی همچنان در حال برگزاری است