برگزاری سمینار والدین موفق و فرزندان سالم در واحد بندرعباس

سمینار والدین موفق و فرزندان سالم  با حضور دکتر سیما فردوسی استادیار دانشکاه شهید بهشتی تهران امروز در سالن امام رضا (ع) دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس برگزار شد .
در این همایش دکتر سیما فردوسی با اشاره به سنت نبی مکرم اسلام  بر امر مهم تعلیم و تربیت  تاکید کرد  : تعلیم و تربیت  چون ازدواج از  سنت های حسنه در اسلام است که اگر به درستی به آن توجه شود  جامعه اسلامی را از انحراف و کجروی بر حذر می دارد .
استادیار دانشگاه شهید بهشتی تهران   ، شناخت والدین را از فرزندان شرط اصلی تعلیم و تربیت عنوان کرد و گفت خانواده ها باید نیازها و خواست های فرزندان را خوب شناسایی، تحلیل و انجام دهند .
وی یادآوری کرد والدین موفق کسانی هستند که در مسیر تعلیم و تربیت با الهام از آمیزه های دینی و اخلاقی  و بدست آوردن شناخت لازم و کافی از فرزندان خود روش های نوین تعلیم و تربیت را در پیش گرفت و برای موفقیت و سلامت جامعه می کوشند.
دکتر سیما فردوسی با اشاره به فناوری های نوین در عرصه ی جامعه یادآوری کرد : امروز همه ما در زیر بمبارانی از اطلاعات ، اخبار و تهاجمات اخلاقی و فرهنگی قرار گرفته ایم و اگر نتوانیم با فناوری های نوین و شیوه جدید تعلیم و تربیت گام برداریم بدون شک موفقیتی در این مهم حاصل نمی شود.
وی  با انتقاد از روش های منسوخ تعلیم و تربیت گفت : دیگر روش های سنتی و کنار گذاشته شده نمی تواند در روحیه و شخصیت فرزندان تاثیر بگذارد و باید آن روش ها را با شیوه ای نو و علمی تر به فرزندان خود بیاموزیم .
وی شرط داشتن فرزندان سالم را تعلیم و تربیت صحیح دانست و تاکید کرد اگر در مسیر تعلیم ، تربیت و تزکیه فرزندان خود دچار اشتباه شویم بدون شک سلامت اجتماعی جامعه را به مخاطره انداخته ایم و این آینده فرزندان  و جامعه را با خطر مواجه می سازد .
گفتنی است این همایش به همت دفتر مشاوره دانشجویی دانشگاه با همکاری خانه کیقیت ایرانیان در واحد بندرعباس برگزار شد .