دانشگاه آزاد اسلامی در رقابت با دانشگاه‌های دولتی توانسته حجم عظيمي از توسعه كمي و كيفي آموزش را به خوداختصاص داده است

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان، علی‌اصغر رستمی‌ابوسعیدی نماینده تام الاختیار ریاست دانشگاه آزاد اسلامی در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان در گفتگو با روابط عمومی، با اشاره به توسعه علمی و پژوهشی استان بعد از اجرای برنامه‌های توسعه تحصیلات تکمیلی و جذب هیات علمی بیان کرد: اين دانشگاه هم اكنون در رقابت با دانشگاه‌های دولتی توانسته است حجم عظيمي از توسعه كمي و كيفي آموزش را به خود اختصاص دهد.

نماینده تام الاختیار استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان با بیان این مطلب که برگزاری جلسات هیات امنای استانی فرصت مغتنمي براي توسعه پژوهش،‌ آموزش عالی منطقه و برنامه‌ریزی کارآمد در راستای راه‌اندازي مراكز رشد تحقيقات و توسعه پژوهش‌هاي بنيادي و كاربردي دانشگاه است، عنوان کرد: برای دست‌یابی به دانشگاه کارآفرین باید راهكارهاي مناسبی در راستای ارتقاء سطح كيفي طرح‌هاي تحقيقاتي اعضاي هيات علمي و پايان نامه‌هاي کاربردی دانشجويي ارائه داد و باید تلاش مضاعفی برای تجاری کردن محصولات پژوهشی دانشگاه و وارد بازار شدن نتایج طرح‌های تحقیقاتی اساتید و دانشجویان انجام شود.

رستمی‌ابوسعیدی با اشاره به اینکه رشد توسعه فضاهاي ورزشي، اداري وآموزشي و فرهنگي و پژوهشی دانشگاه يكي از افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی استان در توسعه زيرساختها استان محسوب مي شود، اظهار کرد: پس از توسعه كمي دانشگاه، توسعه كيفي اين دانشگاه نيز با جديت مورد تاكيد قرار گرفت كه دراين خصوص فعاليت هاي گسترده اي از جمله جذب اعضاي هيئت علمي، خريد تجهيزات آزمايشگاهي، راه اندازی مراکز رشد، شرکت های دانش بنیان و.... صورت گرفته و در این راستا مرکز رشد در واحد زاهدان راه اندازی شد.

علی اصغر رستمی ابوسعیدی اظهار داشت: امیدواریم با تحقق بودجه استان بتوانيم افق روشني را براي واحدهای دانشگاهي منطقه ترسيم كنيم.

امین رضا کمالیان معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در جلسه هیات امنای استانی جهت بازنگری برنامه استراتژی استان سیستان و بلوچستان هدف دانشگاه را در حوزه آموزش گسترش تحصیلات تکمیلی متناسب با آمایش آموزش عالی و ایجاد رشته های جدید کارشناسی و کاربردی مزیت رقابتی بیان کرد و گفت: همکاری و تعامل با بخش های صنعت معدن تجارت و کشاورزی استان بر اساس اسناد توسعه بالا دستی استانی و ملی از برنامه های دانشگاه در سطح استان است.

این مسئول با اشاره به راه اندازی و توسعه مراکز رشد، ایجاد شرکت های دانش بنیان و سرمایه گذاری مشارکتی با بخش خصوصی، از دیگر استراتژی های حوزه پژوهش را ارتقاء بخشیدن فرآیند عملیاتی واحد در راستای سیستم یکپارچه، بیان کرد و افزود: با توجه به نقش حياتي و مهم تحقيق و پژوهش در توسعه و ارتقاء سطح علمی دانش در کشور و در راستای افزایش درآمد غیر از شهریه دانشجویی با تشويق و ترغیب اعضاي هيات علمي و دانشجویان به انجام و گسترش طرح‌هاي پژوهشي برون دانشگاهی، تجاری نمودن تولیدات علمی، انتشار مقاله در مجلات معتبر داخلي و خارجي، تاليف كتاب، شركت در همايش‌‌هاي داخلي و خارجي، برگزاري سمينار و همايش در سطح ملي و منطقه ای موفق شده است فعالیت اساتید و دانشجویان را در این راستا افزایش دهد.

کمالیان با بیان اینکه ارتقاء سطح رضایت مندی و رفاه دانشجویان با توسعه کمی و کیفی امکانات و خدمات معیشتی و رفاهی دانشجویان از استراتژی های حوزه دانشجویی است عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه فرهنگی با هدف تقویت بینش توحیدی و گسترش دین شناسی و دین داری، برنامه تعامل با عوامل منطقه ای در جهت حفظ وحدت اسلامی و کاهش مشکلات فرهنگی، مذهبی و اجتماعی را در نظر گرفته است.

سیدمحمدرضا حسینی‌طباطبایی رويكرد دانشگاه آزاد اسلامی را به سمت توسعه فعاليت هاي كيفي دانست و اظهار کرد: دانشگاه ازاد اسلامی با هدف دانشگاه کارآفرین و تجاری‌سازی علم توانسته است در راستای پاسخ به مطالبات مقام معظم رهبری پیشگام باشد.

دبیرهیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان افزود: دانشگاه آزاد اسلامی با هدف تعالی علمی در همه‌ی مناطق کشور و با توسعه تحصیلات تکمیلی در استان‌ها زمينه تحصيل برای همه طالبان علم ودانش فراهم كرد به نحوي كه مي توان با افتخار گفت بومیان هر استان به راحتی توانایی رسیدن به تحصیلات تکمیلی را دارند.

رئیس واحد زاهدان با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان توانسته‌است همراه با توسعه تحصیلات تکمیلی در استان و با ايجاد عدالت آموزشي، گام‌های موثری در جذب اعضای هیات علمی و تاسیس شرکت‌های دانش بنیان و مرکز رشد که از تاکیدات ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی است، بردارد.

طباطبایی افزود: بودجه عملیاتی دانشگاه آزاد اسلامی استان برای سال 94 در هفتمین جلسه هیات امنای استان سیستان و بلوچستان به ریاست دکتر میرزاده مورد بررسی و تصویب قرار گرفت، این بودجه با نگاهی نو در بحث درآمدها تنظیم شده، به‌گونه‌ای که حداقل 16 درصد درآمد غیرشهریه نیز در نظر گرفته شده‌است که 5 درصد آن باید از محل درآمد شرکت‌های دانش‌بنیان تامین شود.

این مسئول انتخاب عنایت الله کمالی به عنوان حسابرس و محمودرضا رخشانی خزانه دار استان را از مصوبات جلسه هیات امنا عنوان و تاکید کرد: در این بودجه تاکید بر کاهش هزینه‌ها و جذب کامل بودجه‌های فرهنگی، پژوهشی و ورزشی شده‌است.