تلاش در راستای تبدیل مرکز هرمز به واحد / لزوم توسعه صنعت گردشگری در جزیره هرمز

نماینده تام الاختیارریاست دانشگاه آزاد اسلامی در استانهای هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان  در حاشیه بازدید خود از پروزه های عمرانی در حال ساخت دانشگاه آزاد اسلامی مرکزهرمزبا اشاره به لزوم تبدیل این مرکز به واحد گفت:در راستای پیشرفت و توسعه جزیره ، تبدیل این مرکز به یک واحد دانشگاهی  امری ضروری است و دانشگاه باید با آماده سازی زیر ساخت ها وایجاد فضای آموزشی مناسب و متمرکز و فراهم نمودن شرایط ویژه جهت جذب اساتید هیات علمی ،زمینه ساز این امر باشد.
علی اصغر رستمی ابوسعیدی با اشاره به نقش و توسعه صنعت گردشگری در این جزیره گفت:جزیره تاریخی هرمز به لحاظ برخورداری از مواهب طبیعی منحصر به فرد، توانمندی ویژه ای در بخش توسعه گردشگری دارد و می تواند  گردشگران زیادی را به خود جاب کند و نقش مهمی درتوسعه و ایجاد اشتغالزایی ایفا نماید.
وی حضور دانشگاه آزاد اسلامی را در این منطقه تاثیر گذار ومثمر ثمر دانست و افزود:  این مرکز دانشگاهی  که خود را به عنوان اولین دانشگاه درجزیره زیبای و تاریخی هرمز مطرح کرده است ، باید  با دایر نمودن رشته های متناسب با نیاز وشرایط ویژه  منطقه موجبات پیشرفت  و توسعه را فراهم سازد و در احیای این جزیره پیشقدم شود.
رستمی ابوسعیدی از ایجاد پارک علم و فناوری و مراکز رشد به عنوان یکی دیگر از راههای برون رفت از رکود دراین جزیره یاد کرد و گفت:جزیره هرمز با دارا بودن پتانسیل های زیاد می تواند با ایجاد پارک علم و فناوری و مراکز رشد به این  دوران سخت پایان دهد.
این مقام مسوول عملکرد مسوولین دانشگاه را در این مرکز دانشگاهی رضایتبخش دانست و افزود :بدون تردید کار کردن در مناطق محروم و در شرایط خاص و ایجاد زیر ساخت ها کاری بسیار سخت و دشواری است که انجام آن مستلزم زمان و هزینه های زیاد است.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز هرمز نیز در این بازدید  از پیشرفت 85 درصدی ساختمان آموزشی این مرکز خبر داد وگفت:پروزه های عمرانی این مرکز با وجود مشکلاتی که در این منطقه وجود دارد در حال پیشرفت است و تلاش بر این است تا فضای آموزسی مناسب در اختیار دانشجویان قرار گیرد.
حسین حیدری گفت: این مرکز در سال 84 با 30 دانشجو کار خود را آغاز کرد ودر حال حاضر با 22 رشته مصوب وزارت علوم و 2300 دانشجو و بالغ بر 20هکتار زمین در این جزیره فعالیت دارد .
گفتنی است در این بازدید معاونان هماهنگی دانشگاههای آزاد اسلامی  استانهای هرمزگان ،سیستان و بلوچستان و کرمان  حضور داشتند و از نزدیک از امکانات و زیر ساخت های این مرکز بازدید نمودند.