بهبود اقتصاد کشور در گرو توسعه و انسجام دانشگاه و صنعت است

 به گزارش خبرنگار آنا، علی‌اصغر رستمی ابوسعیدی در دیدار خود با مسئولان شرکت فولاد هرمزگان در جلسه مشترک مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان که در راستای همکاری متقابل دانشگاه و صنعت برگزار شد، گفت: ایجاد فرصت‌های مطالعاتی و تحقیقاتی استادان و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها در مراکز صنعتی و همچنین ورود متخصصان صنعتی در مراکز آموزشی و انتقال تجربیات ارزنده خود به دانشجویان موجب می‌شود تا چرخه اقتصاد کشور به گردش در بیاید و با تولیدات و درآمدزایی خود کمک شایانی به کشور کنند.

نماینده تام‌الاختیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در استان‌های هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان افزود: حمایت از نقش مشاوره‌های استادان دانشگاه در نشست‌های تخصصی و حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویان و بهره‌برداری از طرح‌های ارایه شده و اجرای پروژه‌های مشترک از جمله راهکارهایی است که باید در ارتباط متقابل به آن پرداخته شود.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان نیز در این دیدار با توجه به نقش مهم دانشگاه در روند پیشرفت و مدیریت بهتر این مجتمع صنعتی استان گفت: همکاری و ارتباط با دانشگاه موجب می‌شود تا ما برای نیروی انسانی خود برنامه‌ریزی مفید داشته باشیم.

محمد آقاجانی با تأکید بر اینکه تولید فولاد هرمزگان تامین کننده نیاز اساسی دیگر صنایع است، اظهار کرد: باید تلاش کنیم که این شرکت با اجرای طرح‌های توسعه‌ای خود تمامی نیاز کشور تأمین کند. با توجه به قرار گرفتن استان هرمزگان در مجاورت آب‌های خلیج فارس این شرکت می‌تواند نیاز منطقه را به عنوان یک شرکت تولیدی بی‌رقیب فراهم سازد.

نماینده تام‌الاختیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در استان‌های هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان و هیات همراه در پایان این دیدار از تاسیسات و امکانات موجود شرکت فولاد هرمزگان بازدید کردند.