انجام طرح های ماندگار فرهنگی با مشارکت نخبگان و صاحب نظران

نماینده  ریاست عالی دانشگاه  آزاد در استان های کرمان ،هرمزگان ،سیستان و بلوچستان در جلسه روسای واحد ها و مراکز استان هرمزگان که با حضور معاونان هماهنگی استان های کرمان ، هرمزگان ، سیستان و بلوچستان  در واحد بندرعباس برگزار شد  با اشاره به برنامه های فرهنگی دانشگاه  آزاد اسلامی خواستار انجام طرح های ماندگار فرهنگی با مشارکت نخبگان فرهنگی استان شد و گفت : امروز یکی از سیاست های اصلی و کلیدی دانشگاه آزاد در کنار پژوهش محوری مقابله فرهنگی  با شبکه های اجتماعی فاسد و غیر اخلاقی است که در فضای مجازی فعالیت های پنهانی دارند .
علی اصغر رستمی ابوسعیدی با تاکید بر اجرای مصوبات دانشگاه آزاد اسلامی افزود: این مصوبات ماحصل بحث و بررسی های صورت گرفته و کارشناسی شده است که باید به نحو شایسته ای در واحد ها و مراکز دانشگاهی مورد عنایت قرار گیرد تا راه رشد و بالندگی را به روی آنان بگشاید.
وی توجه به چهار محور ،فرهنگی، اقتصادی ،پژوهشی وفناوری مجازی  را مهم ارزیابی کرد و گفت : فاصله گرفتن از شهریه های دریافتی و توجه به کسب درآمد از شرکت های دانش بنیان ، اجرای طرح های فرهنگی ماندگار با تاثیر گذاری بالا بر افکار عمومی برای مبارزه فرهنگی با مفاسد ضد اخلاقی در دنیای مجازی ،توجه به حفظ و ذخیره آب به عنوان  تنها مایع حیاتی روی زمین با استفاده از فناوری های جدید و کارآمد و جذب هیات علمی مجرب و کارامد در راستای کیفیت افزایی و پژوهش محوری  در دانشگاه ها را از نکات مهم و کلیدی در دانشگاه ها برشمرد.
رستمی ، جذب دانشجوی خارجی و ایجاد دوره های مجازی در دانشگاه های بین المللی را یکی از راهکار های  برون رفت این واحد ها از حالت رکود برشمرد و افزود: این واحد ها باید با داشتن تعامل مناسب با یکدیگر و حرکت به سمت  تبادل اطلاعات  ، راه ها و روش های نوینی را برای رسیدن به توسعه پایدار  برگزینند.
وی با انتقاد از برخی دانشگاه ها  که ساعات موظفی اساتید هیات علمی خود را  پر نمی کنند و از اساتید حق التدریس استفاده می کنند گفت: مشاهده این موارد نشان از سو مدیریت رئیس آن واحد دارد  در صورت مشاهده  با این کوتاهی ها به شدت برخورد می شود.
نماینده ریاست عالی دانشگاه آزاد در جنوب و جنوب شرق کشور،خواهان توجه ویژه به برنامه های آتی دانشگاه ها  شد و تاکید کرد: افزایش رشته های  باید تناسب با نیاز دراز مدت هر منطقه درخواست و پیگیری شود  و نسبت به جذب هیات عامی مناسب  اقدامن شود.
این مقام مسؤول یکی از ظروریت های اجتناب ناپذیر برای افزایش رشته های تحصیلات تکمیلی( کارشناسی ارشد و دکترا ) را منوط بر داشتن اعضای هیات علمی با درجه استادیار  یا  بالاتر  اعلام کرد و تاکید نمود : نداشتن این پارامترها موجب عدم افزایش رشته ها درمقاطع تحصیلات تکمیلی  می شود.
گفتنی است در این جلسه روسای واحد ها به بیان مشکلات و راهکارهای توسعه در دانشگاه آزاد اسلامی پرداختند و نماینده ریاست عالی دانشگاه به رخی ابهامات پیش روی دانشگاهیان  پاسخ داد ند.