افتتاح مرکز رشد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان

عمومی ستاد هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان: علی اصغر رستمی ابوسعیدی نماینده تام الاختیار ریاست دانشگاه آزاد اسلامی در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان در مراسم افتتاح مرکز رشد واحد زاهدان گفت: پژوهش‌های ارزنده نیروی محرکه تولید علم و ثروت است.

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان دکتر رستمی، ضمن ابراز خرسندی از فعالیتهای انجام شده در استان سیستان و بلوچستان افزود: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک دانشگاه عظیم و مطرح در سطح بین‌الملل نقشی کلیدی را در رشد علمی در کشور به خود اختصاص داده است.

نماینده تام الاختیار ریاست دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر انجام طرح‌های پژوهشی و پایان‌نامه‌های کاربردی عنوان کرد: پایان‌نامه‌ بهترین و ارزشمندترین فعالیت پژوهشی دانشجویان محسوب می‌شود و باید تلاش شود پایان‌نامه‌های کاربردی و مورد نیاز منطقه بیش از پیش در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه تاکنون کارهای خوبی در استان انجام شده است، افزود: خوشبختانه زیربنای لازم برای کارگروه‌ها در استان موجود است و امیدواریم ایده‌ها و پیشنهادات افراد فرهیخته و نخبه‌ای که اعضا کارگروه‌ها هستند مشکلات منطقه را مرتفع کند.

این مسئول خاطر نشان کرد: با توجه به نقش اساسی تجهیزات علمی و آزمایشگاهی در انجام فعالیت‌های پژوهشی، باید با توجه به نیاز استان آزمایشگاه‌ها تجهیز شود، این استان بر اساس پتانسیل بسیار خوب، توانایی معرفی شدن به عنوان یک قطب علمی در کشور را دارد.

رستمی کاستن میزان وابستگی به شهریه را نیازمند به زمان و برنامه‌ریزی مناسب دانست و تاکید کرد:‌ میزان وابستگی دانشگاه‌ها از شهریه‌ دانشجویان در سطح جهانی 25 درصد است، در حالی که این میزان وابستگی در دانشگاه آزاد اسلامی تا کنون 90 درصد بوده است، باید تمام تلاش‌ها در راستای کم شدن این وابستگی باشد.

سپس امین‌رضا کمالیان معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان با اشاره فعالیت‌های انجام شده در دانشگاه آزاد اسلامی و ارائه گزارش پیرامون برگزاری شوراهای راهبردی و جلسات کارگروه‌ها، گفت: ‌امیدواریم با تلاش و جهد همه‌ی همکاران شاهد توسعه و تعالی روزافزون این دانشگاه عظیم باشیم.

کمالیان با اشاره به رشد چشمگیر استان از لحاظ علمی عنوان کرد: راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان، مراکز تحقیقاتی و مرکز رشد در دانشگاه‌های آزاد اسلامی این استان که نتیجه تلاش و زحمات اساتید، دانشجویان و کارکنان است، باعث شد برای رسیدن به اهداف بلند دانشگاه پیشگام باشیم.

وی با بیان اینکه برای ارتقاء هرچه بیشتر جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی باید چالش‌ها شناسایی شده وبرای مرتفع شدن مشکلات باید با مشارکت برنامه‌ریزی کرد، افزود: لازم است استراتژي‌ها و برنامه‌هاي پژوهشی، آموزشي و فرهنگی دانشگاه متناسب با نيازها جامعه و منطقه باشد و برای ارتقاء کیفی تلاش بیشتری کرد.

در بخش دیگری از این مراسم سیدمحمدرضا حسینی طباطبایی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان، با اشاره به نقش مهم دانشگاه در همه‌ی عرصه‌های جامعه گفت: كيفيت دانشگاه در زمینه‌های پژوهشی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی و ... باعث جلوگيري از هدر رفتن سرمايه‌ انساني در جامعه می‌شود.

رئیس واحد زاهدان افزود: توجه صحیح به هر يک از کارکردهای دانشگاه از اهميت خاصي برخوردار است و بی‌شک ارتقاء کیفی تاثير بسزایی در اثر بخشي دانشگاه در جامعه به همراه دارد.

طباطبایی با اشاره اولین کنگره ملی آمایش سرزمین در هزاره سوم در دانشگاه آزاد اسلامی و برگزاری دو نمایشگاه و سفر علمی در حاشیه این کنگره ، بیان کرد:‌اساس و بنای کار دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان بر اساس محورهای مطرح شده توسط ریاست دانشگاه آزاد اسلامی در راستای پژوهش و فرهنگ قرار گرفته است و فعالیت‌های مطلوبی چون جذب هیات علمی با فراخوان جدید، راه‌اندازی شرکت دانش‌بنیان و مراکز تحقیقاتی انجام شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان با داشتن آزمایشگاه‌های مجهز برای ارائه خدمات و پشتیبانی از طرح‌های پژوهشی برون سازمانی  اعلام آمادگی می‌کند برای همکاری با شرکت‌های مختلف در پارک فناوری واحد زاهدان هیچ محدودیتی ندارد.

در ادامه این مراسم رستمی نماینده تام الاختیار ریاست دانشگاه آزاد اسلامی در استان سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان از مرکز رشد و ستاد هماهنگی بازدید به عمل آورد.