آپریل 2015

تاریخ: دوشنبه, آپریل 27, 2015 - 08:36

 

رییس دانشگاه آزاد بندرعباس، نشریات دانشجویی را نمایانگر و نشانه جریان یافتن اندیشه ها در دانشگاه ها قلمداد کرد و گفت: رسالت نشریات دانشجویی، تزریق جریان فکر و اندیشه به کالبد دانشگاه بوده و لازمه تحقق این جریان فعالیت پرشور نشریات دانشجویی است.

تاریخ: دوشنبه, آپریل 27, 2015 - 08:35

 

جشنواره میان استانی نشریات دانشجویی استان های کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان امروز صبح در واحد بندرعباس کار خود را آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار آنا، این آیین با حضور دکتر محسن دهقانی معاون هماهنگی استان هرمزگان، دکتر مهدی باقری رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس، فرهاد جهانی دبیر شورای سیاست گذاری این جشنواره از استان کرمان، معاونان فرهنگی و روسای دفاتر فرهنگ استان های کرمان، هرمزگان وسیستان و بلوچستان، مدیران و سردبیرنشریات دانشجویی و جمعی از دانشجویان علاقه‌مند در دانشگاه آزاد اسلامی افتتاح و کارخود را آغاز کرد.

تاریخ: دوشنبه, آپریل 27, 2015 - 08:34

دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی با همکاری سازمان محیط زیست استان هرمزگان در یک اقدام زیست محیطی با حضور در دامن طبیعت » روز زمین پاک» را با پاکسازی زباله های شهری از دامن طبیعت گرامی داشتند.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس در حاشیه ی ایم مراسم، با حمایت از انجام حرکت های زیست محیطی که موجب فرهنگ سازی در جامعه می شود؛گفت: محیط زیست میراث گذشتگان، یار و یاور امروزیان وحق آیندگان است و باید در حفظ تمامی منابع طبیعی کوشا باشیم.

تاریخ: دوشنبه, آپریل 27, 2015 - 08:34

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در نشست مشترک روسای واحدها، مراکز و مدیران حراست دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان گفت: در حال حاضر عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی مورد قبول جوامع بین‌المللی در الگوی توسعه علمی است.
به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان، امین‌رضا کمالیان با اشاره به میزان احساس امنیت در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه گفت: امنیت در جوامع بین‌المللی با تغییرات جهانی دچار تحولات خاصی شده‌است که این تحولات در بین کشورهای توسعه نیافته با خطراتی جدی‌تر مواجه است.

تاریخ: دوشنبه, آپریل 27, 2015 - 08:33

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان با تاکید بر اینکه تعالی یک سازمان و رسیدن به اهداف سازمانی وظیفه نیروی انسانی متعهد و متخصص است، بیان کرد: حراست‌ها می‌توانند در شناسایی چنین نیروهایی بازوی کارآمد مدیریت یک سازمان باشند.

تاریخ: چهارشنبه, آپریل 22, 2015 - 15:00

حسین شهابی رییس کمیته آموزش خانه مطبوعات کشور در گفت وگویی اظهار داشت: هیات نظارت بر مطبوعات با نشریاتی که چاپ نمی شوند؛ برخورد قانونی کند؛ متاسفانه در برخی استانها تعداد نشریات دارای مجوز اما غیر فعال بیشتر از تعداد نشریات مجوز دار در حال انتشار است .
وی با اشاره به طرح تربیت مدرس حرفه ای روزنامه نگاری گفت: قرار است با هم اندیشی مرکز تحقیقات ورسانه های وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی طرح تربیت مدرس حرفه ای روزنامه نگاری در مراکز استانها اجرایی شود.

تاریخ: چهارشنبه, آپریل 22, 2015 - 14:59

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در استان هرمزگان با تاکید برانجام  فعالیت های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح نمود: سیاست ها و حرکت های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس احترام به سنت ها و خرده فرهنگ های بومی و سنتی هر منطقه برنامه ریزی و اجرا می شود.  
دکتر محسن دهقانی در سومین جلسه ی شورای راهبردی فرهنگی و اجتماعی استان هرمزگان با اشاره به چشم انداز فرهنگی و اجتماعی این دانشگاه گفت: این دانشگاه با سیاست های شورای راهبردی و بر اساس اسناد بالادستی در راستای سند چشم انداز جمهوری اسلامی ایران در افق 1404 حرکت می کند.

تاریخ: چهارشنبه, آپریل 22, 2015 - 14:58

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان در مراسمی که به مناسبت روز علوم آزمایشگاهی برگزار شده بود با قدردانی از زحمات دانشجویان در مراکز بهداشتی و درمانی گفت: دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بسیار فعال و پرکار هستند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان، سیدمحمدرضا حسینی‌طباطبایی، ضمن خیرمقدم به حاضرین در جلسه و تبریک روز علوم آزمایشگاهی به اساتید و دانشجویان گفت: تمامی رشته‌های آموزش عالی و بخصوص رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی نباید تنها یک رشته آموزشی باشد باید تبدیل به رشته‌های تحقیقاتی و پژوهشی شود.

تاریخ: چهارشنبه, آپریل 22, 2015 - 14:57

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در بازدید از مرکز نیکشهر بر فعالیت بیشتر شورای راهبردی اقتصاد دانش بنیان در استان تاکید کرد و گفت: راه‌اندازی و فعالیت شوراهای راهبردی در دانشگاه آزاد اسلامی نتیجه مثبت برای دانشگاه به همراه دارد.

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان، امین‌رضا کمالیان با اشاره به تکمیل تجهیزات و سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف عنوان کرد: امیدوارم با تجهیز امکانات آموزشی، پژوهشی و رفاهی برای کارکنان و دانشجویان شرایط مطلوبی برای انجام طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی کاربردی مهیا شود.

تاریخ: چهارشنبه, آپریل 22, 2015 - 14:56

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان در مراسم غبارروبی مسجدالنبی (ص) گفت: مهمترین وظیفه دانشگاه تبیین جایگاه فرهنگی مسجد در زندگی جوانان و دانشجویان است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان، سید محمدرضا حسینی‌طباطبایی در مراسم غبارروبی مسجدالنبی (س) که به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رجب انجام شد، عنوان کرد: با توجه به اهمیت برنامه‌های فرهنگی، مسجد به عنوان مهمترین پایگاه برای انجام مراسم فرهنگی و مذهبی است به همین دلیل باید در امر نظافت آن اهتمام لازم را به‌کار برود.

تاریخ: چهارشنبه, آپریل 22, 2015 - 14:54

رییس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس از آمادگی این واحد دانشگاهی جهت میزبانی جشنواره میان استانی نشریات دانشجویی استان های کرمان ، هرمزگان ،سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: تمام تلاش خود را در جهت بهتر برگزاری این جشنوار بکار می بندیم.
دکتر مهدی باقری در جلسه شورای اداری واحد بندرعباس با اشاره به برنامه های فرهنگی دانشگاه ، برگزاری جشنواره دانشجویی نشریات را در همین راستا عنوان کرد  وافزود: استفاده از پتانسیل های فرهنگی ، هنری و ادبی دانشجویان می تواند ظرفیت های بزرگ فرهنگی و اجتماعی را به روی دانشگاه بگشاید.

تاریخ: سه شنبه, آپریل 21, 2015 - 12:19

معاون هماهنگی ستاد دانشگاه ازاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در بازدید از واحد خاش گفت: امروز  دانشگاه آزاد اسلامی  برند قابل قبول و معتبر در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی است.

به گزارش روابط عمومي ستاد هماهنگي دانشگاه ازاد اسلامي استان سيستان و بلوچستان، امين‌رضا کمالیان پس از بازدید قسمت‌های مختلف دانشگاه  آزاد اسلامی واحد خاش در جمع کارکنان این واحد دانشگاهی ضمن تبریک ایام از حضور مجدد در واحد خاش ابراز خرسندی کرد و از اقدامات جدید صورت گرفته در واحد خاش تقدیر كرد.

تاریخ: دوشنبه, آپریل 20, 2015 - 08:46

دکتر میرزاده با ارسال پیامی درگذشت فرزند دکتر رجبعلی پور، عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان را تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری آنا، متن پیام تسلیت رییس دانشگاه آزاد اسلامی به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر رجبعلی پور، عضو محترم هیات امنای دانشگاه آزاد استان کرمان و چهره ماندگار ریاضی جمهوری اسلامی ایران، ضایعه درگذشت فرزند گرامیتان را تسلیت عرض میکنم و از خداوند رحمان و غفار برای آن مرحومه رحمت و مغفرت و برای جنابعالی و بازماندگان صبر و سلامت آرزومندم.

حمید میرزاده

رییس دانشگاه آزاد اسلامی

تاریخ: دوشنبه, آپریل 20, 2015 - 08:44

 

مقاله اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبه واحد بندرعباس با عنوان « اندازه گیری غلضت فلزات سنگین در بافت خون مولدین، تخم و نوزاد لاک پشت عقابی و تعیین درصد انتقال فلزات سنگین از مادر به نوزادان» در مجله آمریکایی چاپ رسید.

تاریخ: دوشنبه, آپریل 20, 2015 - 08:43

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان در مراسمی که به مناسبت روز علوم آزمایشگاهی برگزار شده بود با قدردانی از زحمات دانشجویان در مراکز بهداشتی و درمانی گفت: دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بسیار فعال و پرکار هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، سیدمحمدرضا حسینی‌طباطبایی، با تبریک روز علوم آزمایشگاهی به اساتید و دانشجویان گفت: تمامی رشته‌های آموزش عالی و بخصوص رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی نباید تنها یک رشته آموزشی باشد و باید تبدیل به رشته‌های تحقیقاتی و پژوهشی شود.

تاریخ: دوشنبه, آپریل 20, 2015 - 08:42

 

نخستین جشنواره میان استانی نشریات دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان، پنجم و ششم اردیبهشت در بندرعباس برگزار خواهد شد.

تاریخ: یکشنبه, آپریل 12, 2015 - 10:35

معاون هماهنگي دانشگاه آزاد اسلامي استان سيستان و بلوچستان، ايران اسلامي با پيشرفت در حوزه‌هاي علمي و پژوهشي توانسته‌است در اركان قدرت‌هاي استكبارى زلزله بياندازد.

امين‌رضا كماليان در گفتگو با روابط عمومي ستاد هماهنگي دانشگاه آزاد اسلامي استان سيستان و بلوچستان، ضمن گراميداشت روز ملي انرژي هسته‌اي و تبريك روز زن و ميلاد حضرت فاطمه‌الزهرا (س) اظهار كرد: جوانان و نخبگان ايراني اثبات كردند كه بدون تكيه به آمريكا و قدرتهاى مدعى، مى‏توانند به قله‌هاي رفيع پيشرفت دست پيدا كنند.

تاریخ: یکشنبه, آپریل 12, 2015 - 10:29

مسئول دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آ‍زاد اسلامي واحد زاهدان در مراسم بزرگداشت روز زن و ميلاد با سعادت حضرت فاطمه الزهرا (س) كه با برگزاري دعاي حضرت زهرا همراه بود، ضمن تبريك اين روز گفت: مادر ستون اصلي و مهم زندگی است و نقشي بسيار اساسي در ایجاد يك جامعه سالم ایفا می‌کند.

تاریخ: یکشنبه, آپریل 12, 2015 - 10:28

 

مدیر کل صدا و سیمای استان کرمان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی اکنون به عنوان یک برند در سطح کشور و جهان مطرح شده است و به عنوان یک میراث بزرگ در انقلاب اسلامی به یادگار خواهد ماند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، ابوالحسن صادقی جهانی در دیدار با رئیس واحد و رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان کرمان با توجه به نقش ارزنده و موثر دانشگاه آزاد اسلامی در تربیت نیروهای فرهیخته و تحصیل کرده به بیان موفقیت های دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه‌های گوناگون پرداخت.

تاریخ: یکشنبه, آپریل 12, 2015 - 10:27

 

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان گفت: ایران اسلامی با پیشرفت در حوزه‌های علمی و پژوهشی توانسته‌ است در ارکان قدرت‌های استکبارى زلزله بیندازد.

امین‌رضا کمالیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا، با گرامیداشت روز ملی انرژی هسته‌ای و تبریک روز زن و میلاد حضرت فاطمه‌ زهرا (س) اظهار کرد: جوانان و نخبگان ایرانی اثبات کردند که بدون تکیه به آمریکا و قدرت هاى مدعى، می ‏توانند به قله‌های رفیع پیشرفت دست پیدا کنند.

تاریخ: یکشنبه, آپریل 12, 2015 - 10:26

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر با تاکید بر اینکه این دانشگاه توانسته با ایجاد تسهیلات بانکی، پذیرای مشتاقان به کسب علم و دانش و تحصیلات عالیه باشد، گفت: در سال 1393، بالغ بر 5 میلیارد ریال وام بانکی به 750 دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر پرداخت شده است.

تاریخ: یکشنبه, آپریل 12, 2015 - 10:22

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در مراسم دیدار با خانواده شهدا تاكيد كرد: دانشگاه به عنوان يك محيط علمي و آموزشي بيش از ديگر ارگان‌ها موظف به تکریم خانواده شهدا، برای حفظ فرهنگ ایثار، شهادت و جلوگیری از آسیب به اسلام و فرهنگ اسلامی کشور است.

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان، امین‌رضا کمالیان با بیان اینکه مهمترین وظیفه‌ی دانشگاه را در راستای تبیین ارزش‌های دفاع مقدس برآورده کردن خواسته‌ی شهدا است، عنوان کرد: ما به عنوان یک جامعه علمی، فرهنگی و اجتماعی موظف به  پاسداشت مقام شهدا هستیم.

تاریخ: دوشنبه, آپریل 6, 2015 - 09:47

سيدمحمدرضا حسيني‌طباطبايي با تبریک و تهنیت فرا رسیدن سال نو به همکاران، سال 1394 را سالي پربار و پربركت برشمرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان مولود انقلاب اسلامی يك نقطه امید برای جوانان و دانشجويان است و در اين راستا وظيفه ما به عنوان مسئولين و كاركنان اين مجموعه آموزشي عظيم بسيار سنگين‌تر است.

تاریخ: دوشنبه, آپریل 6, 2015 - 09:46

دانشجوی رشته مدیریت دولتی دانشگاه آزاد اسلامي واحد زابل به قله  4 هزار متری تفتان صعود کرد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد زابل، غلامرضا شیخ لنگی، دانشجوی مدیریت دولتی واحد زابل با صعود به قله آتشفشانی تفتان واقع در جنوب استان سیستان و بلوچستان پرچم دانشگاه آزاد اسلامی را بر فراز این کوه به اهتزاز در آورد.

لازم به ذكر است کوه تفتان که دانشجوی کوهنود واحد زابل موفق به فتح آن گردید،  با 4 هزار متر ارتفاع از سطح دریا بلند ترین قله در جنوب شرق ایران است. این کوه تنها آتشفشان فعال ایران است که گاز های گوگرد از دهانه آن منتشر می شود.