مارچ 2015

تاریخ: یکشنبه, مارچ 15, 2015 - 14:34

در یک اقدام نوگرایانه ،دانشجویان کارشناسی ورودی 93 دانشکده حقوق بندرعباس با حضور معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان ، رئیس واحد بندرعباس ، معاونان ، مدیر گروه حقوق و جمعی از دانشجویان این رشته  با کشت نهال در محیط دانشگاه ،هفته ی منابع طبیعی و روز محیط زیست را گرامی داشتند.

تاریخ: یکشنبه, مارچ 15, 2015 - 14:33

کارگاه آموزش آشنایی با وظایف و نقش ارزیاب با حضوردکتر امیر اقبال خواجه رحیمی ـ مدیرکل مرکز نظارت و ارزیابی ودکتر علیرضا صامت  مدیر کل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی  در واحد بندرعباس برگزار شد.
مسوول دفتر مدیریت دانش و توانمند سازی منابع انسانی ستاد هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان  هدف از برگزاری این دوره را افزایش کارایی و اثر بخشی  اعضای هیات علمی خواند و گفت : این دوره می تواند با اشاره به نقاط ضعف و قوت سازمان ها ، گامی اساسی در جهت ارتقا و رفع موانع و تقویت نقاط قوت بردارد .

تاریخ: یکشنبه, مارچ 15, 2015 - 14:32

آیین بدرقه ی دانشجویان عازم اردوی راهیان نور به مقصد مناطق جنگی هشت سال دفاع مقدس با حضور و اعزام 150 دانشجوی دانشگاه آزاد بندرعباس امروز بعد از ظهر در مزار شهدای گمنام واحد بندرعباس برگزار شد.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس با اشاره به دلاور مردی رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس گفت: این دلاور مردان و از جان گذشتگان با خون خود نهال انقلاب اسلامی را آبیاری نمودند و آن را به درخت تنومند و قدرتمندی مبدل ساختن که دشمن را یارای مقابله با آن نیست.

تاریخ: یکشنبه, مارچ 15, 2015 - 14:31

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس با اشاره به بحران کم آبی در جهان و کشور ایران ، از طرح کاربردی کردن آب شیرین کن توسط دانشجویان و اساتید این دانشگاه در استان هرمزگان خبر داد و گفت : این طرح با جدیت در حال پیگیری و در آینده نزدیک اجرایی می شود.
دکتر مهدی باقری در جلسه ی هم اندیشی با  معاونان ، روسای دانشکده ها و مدیران گروه های آموزشی دانشگاه با تاکید بر کیفیت آموزشی و پژوهشی در دانشگاه افزود: شما عزیزان به عنوان نمایندگان این دانشگاه موظفید در راستای ارتقا کیفیت در همه ابعادآموزشی ، پژوهشی ، فرهنگی و... در دانشگاه تلاش نماید.

تاریخ: یکشنبه, مارچ 15, 2015 - 14:30

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به ضرورت حفظ محیط زیست و درختکاری تاکید کرد: تلاش در راستای توسعه فضاي سبز دانشگاه باید به طور جد انجام شود.

امین‌رضا کمالیان در گفتگو با روابط عمومی ستاد هماهنگی، با اشاره به جایگاه بالای درختکاری در روایات، بیان کرد: توجه اولیاء و انبیاء به امر درختکاری نشان می‌دهد باید در امر درختکاری سهیم بوده و نسبت به حفظ منابع طبیعی کوشا باشیم.

تاریخ: یکشنبه, مارچ 15, 2015 - 14:30

دومین نشست علمی افزایش جمعیت در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری ویژه دانشجویان و اساتید خواهر با همکاری بسیج دانشجویی صبح امروز در سالن همایش شهید سید محمد تقی حسینی طباطبایی واحد زابل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل، در این نشست علمی فروغ الهی اظهار داشت: يکي از تصميم‌هاي کلان گرفته شده در دهه‌های قبل که اينک کشورمان شاهد آثار زيانبار آن است، اجراي سياستهاي کاهش رشد جمعيت به بهانه تنظيم خانواده بود. اجراي اين سياست‌ها به اندازه‌اي بر رشد و پيشرفت کشور اثر نامطلوب گذاشته که آن را به مرحله هشدار رسانده است.

تاریخ: یکشنبه, مارچ 15, 2015 - 14:29

جلسه پرسش وپاسخ دانشجویی با حضور هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراوان در سالن امیرالمومنین‌علی (ع) دانشکده علوم انسانی این واحد دانشگاهی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی واحد سراوان، در ابتدای جلسه احمدرضا طاهری رئیس واحد سراوان ضمن خیرمقدم به حاضرین در جلسه، دانشگاه آزاد اسلامی را یکی از دستاوردهای ارزشمند انقلاب و نظام برشمرد و عنوان کرد: دانشجویان به عنوان رکن اساسی دانشگاه همواره در کانون تصمیم‌گیری و مطالبات به حق از مسئولین دانشگاه هستند.

تاریخ: یکشنبه, مارچ 15, 2015 - 14:29

سالن ورزشی هیئت تنیس روی میز شهرستان خاش در ساختمان شماره 2 دانشگاه آزاد اسلامی واحد خاش افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، این سالن بر اساس همکاری‌های مشترک تربیت بدنی شهرستان و دانشگاه آزاد اسلامی که در یک سال اخیر پیشرفت چشمگیری داشته‌است به بهره برداری رسید.

لازم به ذکر است تعدادی از علاقمندان به این رشته ورزشی به نمایندگی از سایر ورزشکاران به جهت توجه و حمایت ابراهیم صباغ رییس دانشگاه ازاد اسلامی واحد خاش تشکر و قدردانی نمودند.

به گزارش آنا، این سالن با 4 میز مخصوص آماده استفاده علاقمندان به این رشته ورزشی می‌باشد.

 

تاریخ: یکشنبه, مارچ 15, 2015 - 14:27

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در مراسم تجدید میثاق با شهدای گمنام به مناسبت دهه فاطمیه گفت: نوع و سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) باید توسط دانشگاه به بهترین نحوه در جامعه نهادینه شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان، سید محمدرضا حسینی طباطبایی با اشاره به وظیفه دانشگاه در راستای تببین ارزش‌های اسلامی در جامعه خاطرنشان کرد: نقشی که جوانان و دانشجویان در پیشبرد اهداف اسلام در جامعه دارند نقش بسیار مهمی است و باید به صورت خاص مورد توجه قرار گیرد.

تاریخ: یکشنبه, مارچ 15, 2015 - 14:26

با استعانت از خداوند متعال ؛ سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی بعنوان سال اقتصاد وفرهنگ با مدیریت جهادی وعزم ملی نامگذاری گردیده ؛ با توفیقات بسیاری در بخش های اقتصادی ؛ فرهنگی وعلمی همراه بود.

تاریخ: شنبه, مارچ 7, 2015 - 09:51

مدیر کل محیط زیست استان هرمزگان با تاکید بر  حفظ محیط زیست به عنوان یکی از مواهب الهی و میراث ماندگار به نسل آینده خواستار نگاه تخصصی به این مقوله مهم و حیاتی شد و افزود :آموزش در کنار نگاه تخصصی می تواند زمین را از فاجعه ی نابودی نجات دهد.
مجید وفاداردر چهارمین همایش ملی محیط زیست ،  سلامت و توسعه پایدار در دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباسکه در حال برگزاری است ، حفظ منابع محیط زیست  را یک وظیفه همگانی خواند و افزود : محیط زیست و همه ی مواهب الهی متعلق به همه ی مردم است و هر انسانی باید با احترام و دقت لازم به این موضوع نگاه کند .

تاریخ: شنبه, مارچ 7, 2015 - 09:50

سمینار والدین موفق و فرزندان سالم  با حضور دکتر سیما فردوسی استادیار دانشکاه شهید بهشتی تهران امروز در سالن امام رضا (ع) دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس برگزار شد .
در این همایش دکتر سیما فردوسی با اشاره به سنت نبی مکرم اسلام  بر امر مهم تعلیم و تربیت  تاکید کرد  : تعلیم و تربیت  چون ازدواج از  سنت های حسنه در اسلام است که اگر به درستی به آن توجه شود  جامعه اسلامی را از انحراف و کجروی بر حذر می دارد .

تاریخ: شنبه, مارچ 7, 2015 - 09:49

چهارمین جلسه شورای سازمان خیراندیش با حضور مشاوراجرایی نماینده تام الاختیار رییس دانشگاه آزاد اسلامی و جمعی از خیرین استان هرمزگان و اساتید صاحب نظر در امور مالی و اقتصادی در واحد بندرعباس برگزار شد.
مشاوراجرایی نماینده تام الاختیار رییس دانشگاه آزاد اسلامی ، نقش ارزنده و بی بدیل خیرین را در ساخت اماکن خیریه ستود و گفت : به طور حتم این خدمات و موهبت های خیرین از دید خداوند منان پنهان نخواهد ماند و اجرو مزد آن در جهان اخروی ماندگار و جاودانه خواهد بود.

تاریخ: چهارشنبه, مارچ 4, 2015 - 14:57

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی ؛ طی حکمی از سوی محمد فرهاد ی  وزیر علوم تحقیقات وفناوری صبح امروز در محل وزارت علوم ؛علی اصغر رستمی ابوسعیدی بعنوان معاون وزیر و رییس مرکز هیات امنا و هیات ممیزه وزارت علوم تحقیقات وفناوری کشور معرفی شد.

تاریخ: سه شنبه, مارچ 3, 2015 - 11:34

دانشجویان تیم پانتوس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان موفق شدند مقام سوم اولین دوره مسابقات ملی سازه‌های ماکارونی خلیج فارس را به خود اختصاص دهند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان، اولین دوره از مسابقات ملی سازه‌های ماکارونی خلیج فارس با حضور 150 تیم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس برگزار شد.

در این دوره از مسابقات 4 تیم از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان در گرایش‌های سنگین، هدفمند، بار متحرک و جکت‌های نفتی و گازی با دیگر تیم‌ها به رقابت پرداختند و موفق شدند کسب مقام سوم در گرایش هدفمند را به خود اختصاص دهند.

تاریخ: سه شنبه, مارچ 3, 2015 - 11:34

رئیس دانشگاه ازاد اسلامی واحد زاهدان در مراسم روز پرستار با تبریک این روز به جامعه پرستاری گفت:  پژوهش در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی نتیجه و محصولی در راستای آرامش و نشاط جامعه را در بر خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان، سیدمحمدرضا حسینی طباطبایی با اشاره به نقش پرستار در جامعه افزود: پرستار یعنی زندگی، یعنی آرامش روح و جسم، پرستار برای آنکه به نحو احسن به بیماران رسیدگی کند حتما باید دارای روحی آرام باشد تا بتواند علاوه بر حل مشکلات جسمی بیماران مشکلات روحی بیماران را نیز مرتفع کند و یک مسکن آرام بخش برای آنان باشد.

تاریخ: سه شنبه, مارچ 3, 2015 - 11:33

قائم مقام دفتر معاونت پیشگیری از جرائم دادگستری استان سیستان و بلوچستان در نشست آموزشی در واحد زاهدانگفت: با اقدامات علمی و پژوهشی که در دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان انجام شده این دانشگاه هم اکنون در سطح دانشگاه های معتبر کشور در حال فعالیت می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان، رسول نامی قائم مقام دفتر معاونت پیشگیری از جرائم دادگستری استان سیستان و بلوچستان، افزود: روندی که تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان طی کرده‌است هم از لحاظ کیفی و هم از نظر کمی، روند رو به رشد است.

تاریخ: سه شنبه, مارچ 3, 2015 - 11:32

به منظور آشنایی بیشتر اساتید و اعضای هیات علمی با شیوه های نوین و پیشرفته تدریس کارگاه تدریس پیشرفته به مدت 24 ساعت ویژه عضای هیات علمی واحد زابل برگزار گردید.

کارشناس آموزش نیروی انسانی واحد زابل در گفتگو با روابط عمومی اظهار داشت: برای بالا بردن سطح کیفیت آموزش که در سرلوحه فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارد، کارگاه روش تدریس پیشرفته  ویژه اعضای هیات علمی واحد به مدت 24 ساعت برگزار گردید.

تاریخ: سه شنبه, مارچ 3, 2015 - 11:32

اولین همایش زیست شناسی مدارس  شهرستان بندرعباس  با حضور مسؤلان ، مدیران ، دبیران و جمعی ازدانش آموزان پژوهشگربرترشهرستان بندرعباس به میزبانی دبیرستان دخترانه سما  برگزار شد.
معاون دانشگاه و رییس مرکزآموزشی و فرهنگی سما بندرعباس در حاشیه این مراسم هدف از برگزاری این را همایش نهاینه کردن روحیه پژوهش محوری دربین دانش آموزان یاد کرد و گفت :پژوهش بازوی توانمند هر جامعه است وفرهنگ سازی در این زمینه یک امر ضروری است.

تاریخ: سه شنبه, مارچ 3, 2015 - 11:31

به همت بسیج دانشجویی دانشگاه همایش جوان ،ازدواج و دغدغه های پیش رو با حضور حجت الاسلام و المسلمین دهنوی استاد و روانشناس مباحث ازدواج  در واحد بندرعباس برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین دهنوی درجمع دانشجویان این واحد دانشگاهی با اشاره به اهمیت رعایت اصل همتایی در امر ازدواج گفت:جوانان باید پیش از ازدواج به دنبال گزینه همتای خود که در زمینه های اعتقادی ،مذهبی و طبقاتی هم خوانی دارند باشند و نباید فریب رابطه های عاطفی در جامعه قرار گیرند.

تاریخ: سه شنبه, مارچ 3, 2015 - 11:29

کارگروه تخصصی اساتید نخبه سیستان متشکل از پنج استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل جهت ارائه راهکارهای علمی برای پیشرفت هر چه بهتر منطقه سیستان از سوی فرمانداری زابل تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل، به منظور توسعه هر چه بیشتر منطقه  سیستان و ارائه راهکارهای تخصصی و علمی برای بازگشت این منطقه به دوران شکوفایی خود  کارگروهی متشکل از اساتید صاحب نظر  و پژوهشگران برتر منطقه توسط فرمانداری زابل تشکیل شد.

تاریخ: سه شنبه, مارچ 3, 2015 - 11:28

مدیرکل فعالیت های  قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ضرورت اشاعه فرهنگ و فهم قرآنی در جامعه  دانشگاهی گفت: یکی از مهمترین ضروریات جامعه امروز در گسترش فرهنگ قرآنی ، فعالیت منسجم در فضای مجازی است و استفاده از شیوه های منسوخ و سنتی در دنیای امروز مردود و غیر قابل قبول است.

تاریخ: سه شنبه, مارچ 3, 2015 - 11:27

نماینده حقوقی ایران در طرح دعوای ایران و آمریکا با اشاره به اتفاقات به وقوع پیوسته ی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: تصمیمات حقوقی ایران در مباحث خارجی در اکثر دوران بر اساس عقلانیت جمعی بوده است.

تاریخ: سه شنبه, مارچ 3, 2015 - 11:25

به مناسبت روز مهندس یک دوره مسابقه سازه های ماکارونی در دو بخش زیبایی و سازه های سنگین در واحد زابل برگزار گردید.

محمد رضا جدیدالاسلام معاون پژوهش و فناوری واحد زابل در گفتگو با روابط عمومی اظهار داشت: در این دوره از مسابقات سازه های ماکارونی  با حضور 20 تیم در دو بخش زیبایی و سازه های سنگین به رقابت پرداختند .

این مسئول بیان کرد: تیم های پیشرو از دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل در بخش سازه های سنگین به مقام اول و گروه پیشرو دو مقام دوم و گروه طراحان جوان از دانشگاه زابل به مقام سوم دست یافتند.

تاریخ: سه شنبه, مارچ 3, 2015 - 11:23

تیم کبدی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان قهرمان دور برگشت مرحله نهایی نهمین دوره لیگ برتر کبدی باشگاه‌های کشور شد.

تاریخ: سه شنبه, مارچ 3, 2015 - 11:21

فرزاد پیری دانشجوی رشته تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان جهت حضور در تیم ملی والیبال ساحلی کشور انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان، تیم والیبال ساحلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان با حضور در مسابقات کشوری که با حضور 32 تیم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کیش برگزار شد، موفق به کسب مقام چهارم این دوره از مسابقات گردید.

لازم به ذکر است این تیم حضور در مسابقات استانی، کشور و لیگ برتر والیبال ساحلی را در کارنامه ورزشی خود به ثبت رسانده است.

 

تاریخ: سه شنبه, مارچ 3, 2015 - 11:21

استاندار سیستان و بلوچستان در دیدار معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان و مسئولان مرکز تحقیقاتی زمین‌شناسی واحد زاهدان گفت: راه‌اندازی مرکز تحقیقاتی در دانشگاه موجب رشد علمی منطقه و افزایش سطح طرح‌های پژوهشی در استان است.

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان، علی اوسط هاشمی با تشکر از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان افزود: دانشگاه آزاد اسلامی با راه‌اندازی مرکز رشد، مراکز تحقیقاتی و شرکت‌های دانش‌بنیان موجب ارتقاء علمی، فرهنگی و اجتماعی منطقه شده‌ است.