دسامبر 2014

تاریخ: چهارشنبه, دسامبر 31, 2014 - 15:26

معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان در نشست مشترک خود با مسولان دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس  با اشاره به وضعیت اقتصاد کشور و لزوم مدیریت مالی در استان گفت :تربیت نیروی انسانی متخصص و کارامد و تزریق آن به حوزه های مختلف استان موجب می شود تا با مدیریت صحیح و اصولی از نشت احتمالی مالی و کمبود بودجه جلوگیری شود و راه توسعه فراهم گردد.
بهروز اکرمی از دانشگاه و صنعت به عنوان دو بازوی توانمند اقتصاد کشور یاد کرد و گفت:ما زمانی شاهد توسعه و پیشرفت در جامعه می شویم که دو حوزه ی دانشگاه و صنعت در بالاترین سطح قرار گیرند و تعامل علمی خوبی با یکدیگر داشته باشند.

تاریخ: چهارشنبه, دسامبر 31, 2014 - 15:24

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان: سید محمدرضا حسینی طباطبایی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان در مراسم اختتامیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی گفت:‌ مسئولین باید دانشگاه را محلی برای آرامش دانشجویان قرار دهند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان، دکتر طباطبایی با اشاره به اینکه به دلیل بازدید و استقبال بسیار زیاد از نمایشگاه تاریخ اختتامیه تمدید شد، افزود: با توجه به اینکه جوامع امروزی بیش از پیش به اطلاعات نیازمند است و این اطلاعات باید در فرایند تولید دانش قرار گیرد، دانشجویان باید برای رسیدن به این هدف مهم از هیچ تلاشی دریغ نکنند

تاریخ: چهارشنبه, دسامبر 31, 2014 - 15:21

استاندار هرمزگان در نشست مشترک خود با نماینده تام الاختیار رییس دانشگاه آزاد اسلامی در استانهای هرمزگان ،سیستان و بلوچستان و کرمان از دو مقوله کمیت وکیفیت به عنوان راه پیشرفت وتوسعه استان یاد کرد و گفت:در راستای تقویت بنیه علمی و پژوهشی دانشجویان و توسعه و پیشرفت استان ،لازمه پرداختن به مساله کیفی سازی در دانشگاه ها و مراکز علمی استان امری ضروری است و باید توجه بیشتری به این مهم داشته باشیم.

تاریخ: چهارشنبه, دسامبر 31, 2014 - 15:13

نماینده تام الاختیارریاست دانشگاه آزاد اسلامی در استانهای هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان  در حاشیه بازدید خود از پروزه های عمرانی در حال ساخت دانشگاه آزاد اسلامی مرکزهرمزبا اشاره به لزوم تبدیل این مرکز به واحد گفت:در راستای پیشرفت و توسعه جزیره ، تبدیل این مرکز به یک واحد دانشگاهی  امری ضروری است و دانشگاه باید با آماده سازی زیر ساخت ها وایجاد فضای آموزشی مناسب و متمرکز و فراهم نمودن شرایط ویژه جهت جذب اساتید هیات علمی ،زمینه ساز این امر باشد.

تاریخ: چهارشنبه, دسامبر 31, 2014 - 15:11

 به گزارش خبرنگار آنا، علی‌اصغر رستمی ابوسعیدی در دیدار خود با مسئولان شرکت فولاد هرمزگان در جلسه مشترک مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان که در راستای همکاری متقابل دانشگاه و صنعت برگزار شد، گفت: ایجاد فرصت‌های مطالعاتی و تحقیقاتی استادان و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها در مراکز صنعتی و همچنین ورود متخصصان صنعتی در مراکز آموزشی و انتقال تجربیات ارزنده خود به دانشجویان موجب می‌شود تا چرخه اقتصاد کشور به گردش در بیاید و با تولیدات و درآمدزایی خود کمک شایانی به کشور کنند.

تاریخ: شنبه, دسامبر 27, 2014 - 10:16

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان نخستین نشست کارگروه بررسی وارزیابی عملکرد واحدها ومراکز دانشگاه آزاد اسلامی در استانهای کرمان؛سیستان وبلوچستان وهرمزگان روز پنج شنبه چهارم دیماه با حضور؛امیراقبال خواجه رحیمی مدیرکل ارزیابی ونظارت؛دهقانی ؛آقاجانی وکمالیان معاونان هماهنگی استانهای هرمزگان؛کرمان وسیستان وبلوچستان؛یعقوب حاتمی سرپرست واعضای کارگروه در محل واحد بندرعباس برگزارشد.

تاریخ: شنبه, دسامبر 27, 2014 - 08:28

نماینده  ریاست عالی دانشگاه  آزاد در استان های کرمان ،هرمزگان ،سیستان و بلوچستان در جلسه روسای واحد ها و مراکز استان هرمزگان که با حضور معاونان هماهنگی استان های کرمان ، هرمزگان ، سیستان و بلوچستان  در واحد بندرعباس برگزار شد  با اشاره به برنامه های فرهنگی دانشگاه  آزاد اسلامی خواستار انجام طرح های ماندگار فرهنگی با مشارکت نخبگان فرهنگی استان شد و گفت : امروز یکی از سیاست های اصلی و کلیدی دانشگاه آزاد در کنار پژوهش محوری مقابله فرهنگی  با شبکه های اجتماعی فاسد و غیر اخلاقی است که در فضای مجازی فعالیت های پنهانی دارند .

تاریخ: شنبه, دسامبر 27, 2014 - 08:27

نماینده تام الاختیار ریاست عالی  دانشگاه آزاد اسلامی در استان های کرمان، هرمزگان ، سیستان و بلوچستان   با اشاره به اجر معنوی امور خیریه در جمع خیرین دانشگاه ساز در بندرعباس سرمایه گذاری در این عرصه را کاری نیک و خداپسندانه خواند و گفت: انجام این امور معنوی ، اجر دنیوی و اخروی به همراه دارد.
رستمی ابوسعیدی ، استفاده از وجود خیرین دانشگاه ساز را در توسعه آموزش عالی  کشور مهم ارزیابی کرد و گفت : در تمام دنیا مرسوم است که خیرین آن کشور بدون هیچ چشم داشتی در جهت خدمت به خلق خدا گام بر می دارند و خدمات ماندگار و جاودانی را از خود به جای می گذارند .

تاریخ: دوشنبه, دسامبر 22, 2014 - 13:45

عمومی ستاد هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان: علی اصغر رستمی ابوسعیدی نماینده تام الاختیار ریاست دانشگاه آزاد اسلامی در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان در مراسم افتتاح مرکز رشد واحد زاهدان گفت: پژوهش‌های ارزنده نیروی محرکه تولید علم و ثروت است.

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان دکتر رستمی، ضمن ابراز خرسندی از فعالیتهای انجام شده در استان سیستان و بلوچستان افزود: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک دانشگاه عظیم و مطرح در سطح بین‌الملل نقشی کلیدی را در رشد علمی در کشور به خود اختصاص داده است.

تاریخ: جمعه, دسامبر 19, 2014 - 11:00

به گزارش خبرنگار آنا، حمیدرضا محمدی سرپرست سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد چابهار در این مراسم، گزارش کاملی از فعالیت‌های انجام شده در زمان تصدی خود ارائه داد و سپس دکتر محمدحسین یاراحمدزهی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد چابهار  درباره توسعه کمی و کیفی دانشگاه و همچنین تحصیلات تکمیلی سخنانی ایراد کرد.

دکتر علی‌اصغر رستمی ابوسعیدی نماینده تام‌الاختیار ریاست دانشگاه در استان سیستان و بلوچستان هم درخصوص نقش جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان و اهداف این دانشگاه نکاتی را مطرح کرد.

تاریخ: جمعه, دسامبر 19, 2014 - 10:54

از برگزیدگان نوزدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت بخش هنر و ادبیات دینی و پژوهشی  با حضور جمعی از دانشجویان و مسؤولان در دانشگاه آزاد اسلامی  واحد بندرعباس تجلیل  شد.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس با اشاره به جایگاه واهمیت پرداختن به قرآن گفت:قرائت و فهم قرآن مقدمه تدبراست که موجبات روشنایی وسعادت  زندگی بشری را فراهم می سازد.

تاریخ: جمعه, دسامبر 19, 2014 - 10:51

روابط عمومي ستاد هماهنگي دانشگاه آزاد اسلامي استان سيستان و بلوچستان: امين‌رضا كماليان معاون هماهنگي دانشگاه آزاد اسلامي استان سيستان و بلوچستان در چهارمین جلسه، مدیران و مسئولین حراست گفت: اولین مرکز رشد در دانشگاه آزاد واحد زاهدان به زودي افتتاح مي‌شود.

تاریخ: جمعه, دسامبر 19, 2014 - 10:41

مهندس محسن هاشمی ، معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی به منظور بازدید از پروژه های عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی به رفسنجان سفر کرده بود، صبح امروز جمعه با حضور در این واحد از طرحهای عمرانی واحد رفسنجان  بازدید کرد. در این دیدار که با استقبال ریاست، معاونان، ، کارکنان این واحد دانشگاهی همراه بود، ایشان در طول بازدید مساعدت لازم برای پیشرفت طرح های عمرانی مسجد و کتابخانه واحد را صادر کرد.

تاریخ: جمعه, دسامبر 19, 2014 - 10:37

سیدحسن خمینی:

انباشت ثروت و قدرت در هر مکانی را باید بیان کنیم‌

سید‌حسن خمینی گفت: چشم بر بدی‌ها نباید بست، اگر واقعا جایی انباشت ثروت و قدرت است، باید بیان کنیم.

 ،به گزارش روابط عمومی واحد رفسنجان: حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی عصر پنجشنبه  در مراسم سومین سالگرد درگذشت امام جمعه و ریاست  فقید دانشگاه آزاد رفسنجان در مسجد جامع این شهر اظهار داشت: از اینکه توفیق شد تا در این جلسه شرکت کنم خدا را سپاسگزارم، لطف و کرامتی که خدا بر ما عطا کرده، پیوندی است که امام راحل با دل‌های مردم داد.

تاریخ: چهارشنبه, دسامبر 17, 2014 - 15:28

روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد زاهدان: سيدمحمدرضا حسيني طباطبايي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در جلسه با مسئولين سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران تاكيد كرد: در بحث امور ايثارگران و جانبازان با توجه به بخشنامه‌ها و تفاهم‌نامه هايي كه با سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران منعقد شده است دانشگاه آزاد اسلامي تنها دانشگاهي است كه به طور كامل اصل 44 قانون اساسي را رعايت مي كند.

تاریخ: جمعه, دسامبر 12, 2014 - 00:20

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مخالفیم که تندروهای جناح چپ و راست بخواهند دانشگاه را ملعبه دست خود قرار دهند، دانشگاه محیطی آرام، باز و محل اعتدال است.

دکتر حمید میرزاده در نشست خبری که با حضور رسانه‌های محلی استان کرمان که بعد از جلسه هیات امنای دانشگاه برگزار شد، افزود: نباید اجازه دهیم که وقت ما صرف حاشیه‌پردازی شود، مدیران و روسای دانشگاه باید فکرشان را صرف توسعه علمی و دینی کنند و به متن بپردازند.

در دانشگاه آزاد اسلامی جوی آرام با نشاط علمی، دینی و فرهنگی همراه با آزاد اندیشی حاکم است

تاریخ: پنجشنبه, دسامبر 11, 2014 - 23:29

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دکتر حمید میرزاده در ششمین جلسه هیات امنای استان کرمان، درباره واحدهای زیان ده گفت: زیان دهی واحد‌ها در سال 92 به دلیل افزایش 3 درصدی شهریه دانشگاه و با وجود تورم بالا در کشوراتفاق افتاد. اما امسال طبق مصوبه هیات امنا برای افزایش 15 درصدی کشور و همچنین گسترش تحصیلات تکمیلی این مشکل و زیان دهی در برخی از واحدهای زیان ده برطرف شده است.

تاریخ: پنجشنبه, دسامبر 11, 2014 - 22:45

 به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر حمید میرزاده که برای شرکت در جلسه هیأت امنای استانی کرمان به این شهر سفر کرده، به همراه معاونان و جمعی از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی با آیت الله سیدیحیی جعفری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان دیدار و گفتگو کرد.

تاریخ: پنجشنبه, دسامبر 11, 2014 - 22:41

 به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، محسن هاشمی عصر چهارشنبه در همایشی که برای گرامیداشت روز دانشجو در تالار حافظ دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان برگزار شد، گفت: داشتن ویژگی ضد «استحماری» باعث می شود که ما را به سمت بازی نبرده و طوری پیش نبرند که فهم ما را به بازی بگیرند و فکر کنند که نمی فهمیم.

وی گفت:دانشگاه دماسنج و ترمومتر جامعه است و نمی‌شود گفت دانشجو جزو کدام گروه است؛ اصلاح طلب یا اصولگرا، چپ یا راست، دانشجو آنچه را که هست آزادانه‌تر مطرح و سعی می‌کند بیشتر تحقیق کند.

تاریخ: سه شنبه, دسامبر 9, 2014 - 22:07

تیم فوتسال برادران  دانشگاه آزاد اسلامی هرمز  توانست با غلبه بر سایر حریفان خود در مسابقات فوتسال دانشگاه های آزاد اسلامی استان هرمزگان  بر سکوی قهرمانی این دوره از مسابقات بایستاد.
این دوره از مسابقات که با حضور تیم های بندرعباس ، قشم ، هرمز ،سیریک ،سما قشم ، میناب ، سما بندرعباس، بشاگرد ،کیش و حاجی آباد برگزار شد تیم های بندرعباس و قشم نیز به ترتیب به مقام های دوم و سوم دست یافتند و تیم دانشگاه آزاد کیش نیز توانست کاپ اخلاق را به خود اختصاص دهد.

تاریخ: سه شنبه, دسامبر 9, 2014 - 20:50

 دکتر بابک آل‌طه در گفت‌وگو با خبرنگار آنا در این خصوص اظهار کرد: روز پنج‌شنبه 20 آذر جاری، ششمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، نماینده تام‌الاختیار وی در استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان و اعضای این هیات در شهر کرمان برگزار خواهد شد.

تاریخ: سه شنبه, دسامبر 9, 2014 - 10:05

مسابقات بسكتبال خواهران در تاريخ 14/9/93 ميزبان واحد بندر لنگه
با حضور  بندرعباس، قشم و بندر لنگه
نتايج
واحد قشم مقام اول، بندرعباس مقام دوم و واحد بندر لنگه مقام سوم اين بازيها راكسب كردند .
واحد قشم: كبري لكزايي فر، مريم سيف زاده، محفوظه رنجبر، منور رنجبر، نسرين سمالي زاده قشمي، افسانه بوته، مهشيد فرجي بهرغاني، سيده فاطمه جعفري، سرور ساياني، ستاره رمضان زاده، شايسته پارساي لله كا

تاریخ: شنبه, دسامبر 6, 2014 - 14:29

 به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در پیام دکتر حمید میرزاده رییس دانشگاه آراد اسلامی آمده است:

"فرزندان عزیزم؛  دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

فرا رسیدن شانزدهم آذر، روز دانشجو را به شما که امروز آینده ساز و فردا چهره پرداز ایران اسلامی هستید تبریک می گویم.

به روان پاک سه شهید راه ایستادگی در مقابل استعمار و استبداد، که خونشان در صحن دانشگاه ریخت و یادشان در ذهن دانشگاه ماند، درود می فرستم. این واقعه نشان داد دانشگاه در همه اعصار مظهر دانش و حریت بوده و خواهد بود.

تاریخ: شنبه, دسامبر 6, 2014 - 14:27

 «قسم به قلم وآنچه می نگارد»
سلام و درود بر صاحبان اندیشه و قلم و پیشتازان عرصۀ علم و معرفت. درود بر دانشجویان مسلمان و فرهیخته‌ای که طلایه‌دار نهضت روشنفکری دینی و عقلانیت، مشعل‌دار مبارزه با جهل و سنگرنشین جبهۀ حق‌جویی و عدالت‌طلبیهستند.

تاریخ: پنجشنبه, دسامبر 4, 2014 - 09:09

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس از ارتقا جایگاه این دانشگاه از واحد بسیار بزرگ به واحد جامع خبر داد و افزود: کیفی نگری در مباحث علمی و پژوهشی ، تقویت بنیه فرهنگی و نهادینه ساختن آن در دانشگاه اولویت اول حرکت های علمی و آموزشی است.

تاریخ: پنجشنبه, دسامبر 4, 2014 - 09:04

روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد زاهدان: بيستمين مرحله آزمون قرآن و عترت ويژه اساتيد و كاركنان همزمان با سراسر كشور، در دانشگاه آزاد اسلامي واحد زاهدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد زاهدان، اين ظازمون در 10 رشته (تفسير قرآن- ترجمه قرآن به فارسي- ترجمه قرآن به انگليسي- زندگاني 14 معصوم- زندگاني پيامبر- نماز- مفاهيم نهج البلاغه- ادعيه و زيارات- احكام خواهران و احكام برادران برگزار شد.

گفتني است اين مرحله از آزمون با حضور بيش از 2000 دانشجو و استاد در مجتمع ورزشي معلم همراه بود.

تاریخ: پنجشنبه, دسامبر 4, 2014 - 09:02

مسابقات تنيس روي ميز خواهران در تاريخ 11/9/93 ميزبان واحد سما بندرعباس

با حضور  بندرعباس، هرمز، قشم و سماء بندرعباس

نتايج

واحد قشم مقام اول، بندرعباس مقام دوم و واحد سما بندرعباس مقام سوم اين بازيها راكسب كردند .

واحد قشم : مريم زينلي، مهديه ستوده، هنگامه پارسا ضيابري، معراج بهنام ديلمي

واحد بندرعباس: مريم شهابي، سرور زارعي، زهرا بتوئي، پريسا غلامرضايي مهني، نوشين محسني پور

واحد سما بندرعباس: راضيه خرم دل، سميرا رادمنش، زهره طالبي گوهرريزي

نفرات برتر انفرادي : اول هنگامه پارسا ضيابري،دوم مهديه ستوده، مشتركا سوم زهره طالبي و سميرا رادمنش  

تاریخ: دوشنبه, دسامبر 1, 2014 - 15:44

روابط عمومي دانشگاه ازاد اسلامي واحد زاهدان: دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان در راستای همکاری‌های علمی، آموزشی و پژوهشی با سازمان نظام مهندسی معدن استان سیستان و بلوچستان تفاهم‌نامه امضا کرد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه ازاد اسلامي واحد زاهدان، مدیرکل سازمان نظام مهندسی معدن استان سیستان و بلوچستان در جلسه انعقاد و امضای تفاهم‌نامه با واحد زاهدان با توجه به رو به رشد بودن صنعت استان، خواستار تاسیس رشته‌های مورد نیاز این استان شد و گفت: در این استان در بخش معدن نیاز مبرم به تاسیس رشته داریم و تضمین می‌کنیم فارغ‌التحصیلان رشته‌های معدن در سازمان جذب شوند.

تاریخ: دوشنبه, دسامبر 1, 2014 - 15:27

دکتر طه هاشمی، معاون فرهنگی‌اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا، درباره سفر رئیس و معاونان دانشگاه آزاد اسلامی به شهر قم و دیدار با مراجع عظام تقلید و علمای حوزه علمیه، اظهار کرد: این سفر با استقبال بسیار خوبی از سوی مراجع عظام و علمای این شهر مقدس روبه‌رو شد و با توجه به سوابق سفرهای مسئولان دانشگاهی و حتی مدیران دولتی که برای دیدار با مراجع به قم می‌روند، می‌توان گفت سفر هیئت دانشگاه آزاد اسلامی به قم، یکی از پربارترین سفرها بود و مسئولان این دانشگاه توانستند با اکثر مراجع عظام و علمای قم دیدار کنند.

تاریخ: دوشنبه, دسامبر 1, 2014 - 14:59

روابط عمومي ستاد هماهنگي دانشگاه آزاد اسلامي استان سيستان و بلوچستان: امين‌رضا كماليان معاون هماهنگي دانشگاه آزاد اسلامي استان سيستان و بلوچستان در جلسه روساي واحدها و مراكز دانشگاه تاكيد كرد: براي توسعه تحصيلات تكميلي در استان بايد گرايش‌ها و رشته‌محل‌ها افزايش يابد.

به گزارش روابط عمومي ستاد هماهنگي دانشگاه آزاد اسلامي استان سيستان و بلوچستان، دكتر كماليان با بيان اينكه، براي مصوب شدن رشته‌ها بايد زيرساخت‌ها فراهم شود، افزود: واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي استان بايد با ديد آينده‌نگري اقدام به جذب نيرو و تاسيس رشته كنند و با توجه به نياز منطقه اين كار انجام شود.