اوکتوبر 2014

تاریخ: پنجشنبه, اوکتوبر 30, 2014 - 22:07

ه گزارش خبرنگار آنا، محمود آقاجانی در آیین تودیع و معارفه رئیس واحد شهربابک با توجه به مساعدت معنوی و مادی امام راحل برای راه‌اندازی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مدیران واحدهای دانشگاهی طبق مقررات دانشگاه ملزم هستند تا تلاش کنند 12درصد از درآمدهای دانشگاه از طریق فعالیت‌های دانش‌بنیان تامین شود و در سال 94 این رقم به شانزده درصد خواهد رسید.

وی با تشکر از نوع مدیریت جمعی دکتر میرزاده تاکید کرد: باید در واحدهای دانشگاهی استان متناسب با ظرفیت‌های بومی و جذب استادان و شاخص‌های علمی و پژوهشی، چند رشته را به عنوان قطب علمی نوگشایی کنیم.

تاریخ: دوشنبه, اوکتوبر 27, 2014 - 10:50

 به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا در این جلسه دکتر حمید میرزاده با تاکید بر اینکه هیات امنای کانون فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی باید به عنوان اتاق فکری عمل کنند که تعامل و ارتباط دانشگاه با فارغ التحصیلان را برقرار کنند، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی دارای ظرفیت و پتانسیل‌های بسیاری است و فارغ‌التحصیلان آن در بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور مشغول به فعالیت‌اند که ما باید از آنان در جهت پیشبرد برنامه‌های دانشگاه و اهداف کلان آن به صورت مادی و معنوی کمک بگیریم.

تاریخ: چهارشنبه, اوکتوبر 22, 2014 - 14:12

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان: طی حکمی از سوی علی اصغررستمی ابوسعیدی ؛نماینده تام الاختیار ریاست دانشگاه آزاد اسلامی در استانهای کرمان سیستان وبلوچستان وهرمزگان؛ دادخدا غضنفری(عضوهیات علمی گروه شیمی دانشگاه آزاد اسلامی کرمان)  به عنوان مشاورآموزشی وپژوهشی دراستان کرمان معرفی ومنصوب گردید.
در بخشی از این حکم آمده است: ... امید است با توکل به خداوند متعال وبا صداقت؛امانت داری وقانون مندی وبا مشارکت صاحبنظران ودانشگاهیان در انجام امور محوله وتوسعه فعالیتهای آموزش وپژوهش وفناوری موفق وموید باشید.
 

تاریخ: چهارشنبه, اوکتوبر 22, 2014 - 14:12

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان:دکتر علی اصغررستمی ابوسعیدی نماینده تام الاختیارریاست دانشگاه آزاداسلامی دراستان های کرمان سیستان وبلوچستان وهرمزگان بهمناسبت درگذشت فرزند امام جمعه کرمان پیامی منتشر نمود.

تاریخ: چهارشنبه, اوکتوبر 22, 2014 - 14:11

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان: طی حکمی از سوی علی اصغررستمی ابوسعیدی ؛نماینده تام الاختیار ریاست دانشگاه آزاد اسلامی در استانهای کرمان سیستان وبلوچستان وهرمزگان؛ حجت الاسلام والمسلمین حمید انصاریان (مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان کرمان)  به مدت یکسال بعنوانرئیسکارگروهتخصصیفرهنگیکمیسیوندائمیهیاتامنایدانشگاهآزاداسلامیاستانکرمان معرفی ومنصوب گردید.
در بخشی از این حکم آمده است:... امید است با توکل به خداوند متعال وبا صداقت؛امانت داری وقانون مندی در انجام امور محوله موفق وموید باشید.
 

تاریخ: چهارشنبه, اوکتوبر 22, 2014 - 11:53

 دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی در گفت‌وگو با خبرنگار آنا افزود: شورای پژوهش و فناوری در استان‌ها با وظایف متناظر با شورای راهبردی در هر استان تشکیل می‌شود.

وی ادامه داد: تهیه برنامه راهبردی پژوهش و فناوری استان در چهارچوب برنامه راهبردی پژوهش و فناوری دانشگاه، نظارت بر حسن اجرای برنامه و سیاست‌های ابلاغی از سوی معاونت از جمله وظایف این شورا است.

وی یادآور شد: تصویب برنامه راهبردی پژوهش و فناوری واحدهای استان و ایجاد هماهنگی در فعالیت‌ها پژوهش وفناوری واحدهای استان با توجه به آیین نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های سازمان مرکزی از دیگر وظایف شورای مذکور است.

تاریخ: چهارشنبه, اوکتوبر 22, 2014 - 11:51

روابط عمومي ستاد هماهنگي دانشگاه آزاد اسلامي استان سيستان و بلوچستان: معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان ارائه راهکارهای استفاده از ظرفیت‌های اهل سنت در امور فرهنگی دانشگاه را امری مهم در راستای تقریب و وحدت شیعه و سنی دانست.

تاریخ: دوشنبه, اوکتوبر 20, 2014 - 14:49

 به گزارش خبرنگار آنا، محسن دهقانی در جلسه روسای واحد‌ها و مراکز دانشگاهی استان هرمزگان در واحد بین المللی کیش گفت: با توجه به روند کیفی سازی و توجه به امور پژوهشی و علمی در دانشگاه‌ها این روند در استان هرمزگان به خوبی در حال رشد پیگیری است.

وی با اعلام گزارشی از روند رو به توسعه این دانشگاه در استان هرمزگان، گفت: آغاز به کار 2 مرکز رشد با زیر مجموعه 9 شرکت دانش بنیان، رشد در فضاهای آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و ورزشی، رشد رشته‌های تحصیلی در مقاطع ارشد و دکترا در یکسال گذشته می‌تواند رشد و بالندگی را به دنبال داشته باشد.

تاریخ: دوشنبه, اوکتوبر 20, 2014 - 14:47

رستمی ابو سعیدی در جمع روسای واحد ها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان خواستار استفاده بهینه از امکانات موجود دانشگاه شد و تاکید کرد: باید از محل درآمدهای غیر شهریه ای واحد ها صندوق مشترک ارزی در استان ایجاد شود .
نماینده  و مشاور ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی در استان های کرمان ،هرمزگان ،سیستان و بلوچستان  که در دانشگاه بین المللی کیش سخن می گفت: خواستار اصلاح در ساختار واحد ها و مراکز دانشگاهی شد و گفت : اگر ساختار های واحد ها با نگرش نو و مدیریت نوآورانه به سمت و سوی رشد و توسعه تغییر کند بدون شک بسیاری از مشکلات کنونی قابل حل است .

تاریخ: دوشنبه, اوکتوبر 20, 2014 - 14:46

جلسه ی معارفه رئیس دانشکده فنی و حرفه ای سما بندرعباس با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس، معاون سما و رئیس مجتمع آموزشی و فرهنگی سما بندرعباس، معاونین ، مسؤولان و کارکنان آموزشکده سما بندرعباس برگزار شد .
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس در این آیین با اشاره به افتخارات حوزه معاونت سما در آموزشکده و مدارس وابسته گفت : آموزشکده سما با تلاش های صورت داده توانسته در زمره ی دانشکده های بنام در سطح کشور باشد که این مهم بدون شک با تلاش ، کوشش و مدیریت صحیح بدست نخواهد آمد.

تاریخ: دوشنبه, اوکتوبر 20, 2014 - 14:41

پنجمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان در راستای تصویب پیشنهادات و طرح های توسعه واحد های دانشگاهی این استان  به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی بین المللی کیش برگزار شد .

تاریخ: دوشنبه, اوکتوبر 20, 2014 - 14:40

نماینده ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی در استان های کرمان ،هرمزگان ،سیستان و بلوچستان ،دانشگاه آزاد اسلامی را اولین دانشگاه پیش گام در اصلاح ساختار پذیرش دانشجو عنوان کرد وگفت : این دانشگاه با تدوین آیین نامه مدونی اقدام به پذیرش دانشجو نموده و همه ی جو سازی ها علیه این دانشگاه هیاهویی بیش نیست.

تاریخ: دوشنبه, اوکتوبر 20, 2014 - 14:39

مشاور رئیس جمهور، قوانین موجود در واحد های بین المللی دانشگاه های آزاد را به زیان این واحد ها خواند و تاکید کرد : اگر دانشگاه آزاد به دنبال توسعه واحد های بین المللی خود به مفهوم واقعی است باید قوانین این دانشگاه ها را مطابق با قوانین  دانشگاه های دولتی  در مناطق آزاد  تغییر دهد.
اکبر ترکان در جمع هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان در واحد بین المللی کیش ، خواستار توجه به پتانسیل های رشد در مناطق آزاد شد و افزود: شناسایی و حرکت در این مسیر می تواند دانشگاه ها را به عنوان منبع فکر و اندیشه با مناطق آزاد همراه و همگام سازد.

تاریخ: دوشنبه, اوکتوبر 20, 2014 - 14:31

روابط عمومی ستاد هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان: معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: استفاده از نیروی متخصص در راستای برنامه‌ریزی اقتصادی برای ارتقاء و جلوگیری از زیان‌ده شدن واحد‌ها و مراکز آموزشی ضروری است.

تاریخ: دوشنبه, اوکتوبر 20, 2014 - 13:59

روابط عمومي ستاد هماهنگي دانشگاه آزاد اسلامي استان سيستان و بلوچستان: معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در دومین جلسه کارگروه فرهنگی این استان تاکید کرد: مسئولان و کار‌شناسان فرهنگی بر اساس عملکرد ارزیابی شوند.

تاریخ: دوشنبه, اوکتوبر 20, 2014 - 13:58

روابط عمومي ستاد هماهنگي دانشگاه آزاد اسلامي استان سيستان و بلوچستان: معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: باید از امکانات دانشگاه استفاده بهینه شده و علاوه بر قهرمان‌پروری از طریق ورزش کسب درآمد صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومي ستاد هماهنگي دانشگاه آزاد اسلامي استان سيستان و بلوچستان، امین‌رضا کمالیان در نخستین جلسه کارگروه ورزش استان، مدیریت مشارکتی در دانشگاه آزاد اسلامی را یادآور شد و افزود: در مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی مبنای عملکرد، مدیریت مشارکتی در نظر گرفته‌ و اتاق‌های فکر به عنوان کارگروه راه‌اندازی شده‌ است.

تاریخ: دوشنبه, اوکتوبر 20, 2014 - 13:55

رییس بسیج دانشجویی کشور در سومین جلسه کنگره شهدای دانشجوی استان هرمزگان با تبریک فرا رسیدن عید امامت و ولایت ،از شهدا به عنوان میراث گرانبهای انقلاب شکوهمند اسلامی و 8 سال دفاع مقدس یاد کرد و گفت:زنده نگه داشتن سیره شهدا نقطه عطفی در جامعه دانشگاهی است.

تاریخ: دوشنبه, اوکتوبر 13, 2014 - 10:34

رییس کنگره شهدای دانشجویی استان هرمزگان نهادینه کردن سیره شهدا در دانشگاهها را از وظایف اصلی مسؤولان دانست و تاکید کرد: معرفت افزایی دینی و مذهبی نسل جدید در گرو اندیشه ها و تفکرات  دین اسلام است که باید با همت و جدیت در  اولویت اصلی قرار گیرد.

تاریخ: دوشنبه, اوکتوبر 13, 2014 - 10:07

خبرگزاری آنا:معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود فعالیت‌های عمرانی موجب افزایش بهره‌وری و توسعه فیزیکی واحد‌ها و مراکز دانشگاهی این منطقه باشد.

به گزارش خبرنگار آنا، امین رضا کمالیان در نخستین جلسه کارگروه عمرانی استان افزود: امیدواریم کارگروه عمرانی استان بتواند با تصمیم‌گیری‌های به موقع از امکانات موجود و فضاهای فیزیکی در مراکز آموزش عالی استفاده بهینه را انجام داده و از ساخت و سازهای بی‌مورد و بدون توجیه اقتصادی جلوگیری کند.

تاریخ: دوشنبه, اوکتوبر 13, 2014 - 10:05

 جلسه توجیهی دانشجویان ورودی جدید دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس با حضور معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان ، رئیس واحد بندرعباس و معاونان و مدیران این واحد دانشگاهی با حضور دانشجویان ورودی جدید برگزار شد .

تاریخ: دوشنبه, اوکتوبر 13, 2014 - 10:02

روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد زاهدان: نمایشگاه «از حماسه عشق تا غدیر خم» به منظور ترویج فرهنگ شهادت و تبلیغ ارزش‌های اسلامی و معنوی هشت سال دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان افتتاح شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان در حاشیه گشایش این نمایشگاه که با همکاری دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، بسیج دانشجویی و دفتر فرهنگ اسلامی این واحد برپا شده و تا عید غدیر خم دایر است به روابط عمومي گفت: جامعه برای بقاء و پویایی نیازمند برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های فرهنگی مناسب است.

تاریخ: چهارشنبه, اوکتوبر 8, 2014 - 12:50

رییس دانشگاه آزاد اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه تا پایان سال تحصیلی 94-93 بیش از 500هزار دانشجو در مقاطع ارشد و دکتری (ورودی‌های جدید و قدیم) تحصیل خواهند کرد، گفت: افزوده شدن این میزان ظرفیت مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی یک سرمایه علمی برای ایران اسلامی خواهد بود.

تاریخ: چهارشنبه, اوکتوبر 8, 2014 - 12:40

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت کنگره عظیم حج، توجه به مسایل جهان اسلام و نگاهی بلند و فراگیر به مهمترین موضوعات مرتبط با امت اسلامی را در صدر وظایف و آداب حج گزاران دانستند و تاکید کردند: اتحاد مسلمین، مساله‌ی فلسطین، و نگاه هوشمندانه به تفاوت میان اسلام ناب محمدی و اسلام آمریکایی، سه اولویت اصلی جهان اسلام است که امت اسلامی باید با بصیرت و ژرف اندیشی، به وظیفه و تکلیفِ روزِ خود در قبال این موضوعات عمل کند.

تاریخ: چهارشنبه, اوکتوبر 8, 2014 - 12:12

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان؛ احمد حسن زاده رییس شورای سیاستگزاری سما در استان کرمان در حاشیه بازدید محمودآقاجانی معاون هماهنگی استان وبابک آل طه رییس واحد کرمان از مدارس سمای شهرکرمان صبح روز چهارشنبه شانزدهم مهرماه اظهار داشت: مسیرتحصیل از دوره پیش دبستانی تا دکتری در دانشگاه آزاد اسلامی هموار است.
وی افزود: قرار است در شورای سیاستگزاری سما برنامه های آموزشی وپژوهشی با محوریت اندیشه های شهیدان مطهری وبهشتی ترسیم وتبیین وعملیاتی شود و برای رشد وپرورش دانش آموزان در مقاطع مختلف برنامه ریزی نماییم.

تاریخ: سه شنبه, اوکتوبر 7, 2014 - 16:00

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان؛ دومین شماره فصلنامه  داخلی ستاد هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان به مدیرمسئولی محمودآقاجانی؛ سردبیری حسین شهابی و مدیریت اجرایی یعقوب حاتمی منتشرشد.

تاریخ: سه شنبه, اوکتوبر 7, 2014 - 14:01

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان؛ دکتر رستمی ابوسعیدی نماینده تام الاختیار ریاست عالی دانشگاه آزاداسلامی در استانهای کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان به اتفاق محمود آقاجانی معاون هماهنگی استان کرمان؛ بابک آل طه رییس واحد کرمان؛جلال ایرانمنش مشاورعالی اقتصادی وکارآفرینی ؛یعقوب حاتمی مدیر اداری ومالی ستاد هماهنگی؛منصور عالمزاده معاون اداری ومالی واحد کرمان؛سیدرامین طباطبایی معاون عمرانی واحد کرمان ؛حسین شهابی مسئول روابط عمومی ستاد هماهنگی ومجید زینلی نژاد رییس مرکزماهان صبح روز دهم مهرماهاز اراضی تحت تملک دانشگاه آزاد اسلامی واقع در محور کرمان – ماهان بازدی

تاریخ: سه شنبه, اوکتوبر 7, 2014 - 13:55

 دکتر مجتبی علوی فاضل در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا با اعلام این خبر افزود: ثبت نام برای انتخاب 163 رشته- محل جدید در مقطع کارشناسی ارشد و حدود 400 رشته -محل جدید در مقطع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی از ظهر امروز آغاز می‌شود و تا روز شنبه 19 مهرماه ادامه دارد.

وی افزود: داوطلبانی که در آزمون های سال 93 شرکت کرده اند در این مرحله می توانند برای شرکت در تکمیل ظرفیت به سایت www.azmoon.org مراجعه و نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

تاریخ: سه شنبه, اوکتوبر 7, 2014 - 13:53

 به گزارش خبرگزاری آنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، متن کامل سخنان حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهوری، در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی به این شرح است:

تاریخ: سه شنبه, اوکتوبر 7, 2014 - 13:52

 به گزارش خبرگزاری آنا، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز (سه شنبه 15 مهر) در همایش تبیین سیاست‌های کلی نظام و نظارت بر اجرای آن که در محل ساختمان سابق مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با اشاره به نحوه شکل گیری مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: هیچکس انتظار نداشت که چنین نهادی شکل بگیرد چرا که وقتی قانون اساسی را تهیه می‌کردیم هیچ اسمی از مجمع وجود نداشت.

وی ادامه داد: واقعیت میدانی ما را به این نتیجه رساند که خلأیی در کشور وجود دارد به طوری که نظام های قبلی جایی برای اخلاق اسلامی در اداره کشور نداشتند.

تاریخ: دوشنبه, اوکتوبر 6, 2014 - 15:26

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان؛ محمودآقاجانی معاون هماهنگی استان کرمان پنج شنبه دهم مهرماه در آیین تودیع ومعارفه رییس واحد بم گفت:اگر نامهربانی های سالیان اخیر نبود؛ دانشگاه آزاد اسلامی؛ با افت دانشجو روبرو نبود.
آقاجانی با تبریک وتهنیت عید قربان ادامه داد: قربانی حقیقی؛ قربانی کردن نفس و رسیدن به فناء فی الله وعبودیت الهی است یعنی بنده ی خداوند؛ از خودش چیزی ندارد وهمه چیز نشات گرفته از ذات باری تعالی است.

تاریخ: چهارشنبه, اوکتوبر 1, 2014 - 14:34

روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد زاهدان: نمایشگاه «از حماسه عشق تا غدیر خم» به منظور ترویج فرهنگ شهادت و تبلیغ ارزش‌های اسلامی و معنوی هشت سال دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان افتتاح شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان در حاشیه گشایش این نمایشگاه که با همکاری دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، بسیج دانشجویی و دفتر فرهنگ اسلامی این واحد برپا شده و تا عید غدیر خم دایر است به روابط عمومي گفت: جامعه برای بقاء و پویایی نیازمند برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های فرهنگی مناسب است.

تاریخ: چهارشنبه, اوکتوبر 1, 2014 - 14:34

روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد زاهدان: دبیر ستاد نمایندگان تام‌الاختیار دانشگاه آزاد اسلامی در استان‌ها گفت: ۶۰ هزار عضو هیات علمی باید تا افق سال ۱۴۰۴ در این دانشگاه جذب شوند.

تاریخ: چهارشنبه, اوکتوبر 1, 2014 - 13:43

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان؛ یدا... موحد رییس کل دادگستری استان کرمان در دیدار محمودآقاجانی معاون هماهنگی استان وبابک آل طه رییس دانشگاه آزاد اسلامی کرمان صبح روز چهارشنبه نهم مهرماه گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه تحقیقات وآموزش به دادگستری کمک نماید.
وی با اشاره به نقش و تاثیرگذاری دانشگاه آزاد اسلامی دربسترسازی رشد وتوسعه استان افزود: با ایجاد و تقویت رشته هایی همچون پزشکی و حقوق در این دانشگاه ؛امیدواریم شاهد گسترش ورونق بیشتر آموزش عالی در این دیار باشیم.