جولای 2014

تاریخ: دوشنبه, جولای 28, 2014 - 08:32

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دکتر حمید میرزاده در اجرای بند 2 پیوست بخشنامه شماره48885/77/93 مورخ 29/4/93 در احکامی جداگانه دکتر سید محمدرضا حسینی طباطبایی را به سرپرستی واحد تجمیع شده زاهدان با پردیس علوم و تحقیقات سیستان و بلوچستان، دکتر بابک آل طه کوهبنائی را به سرپرستی واحد تجمیع شده کرمان با علوم و تحقیقات کرمان و دکترمهدی باقری را به سرپرستی واحد تجمیع شده بندرعباس با علوم و تحقیقات هرمزگان منصوب کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حکم این افراد ابراز امیدواری کرده است که با توکل به خداوند متعال و با صداقت، امانتداری و قانونمندی در انجام امور محوله موفق باشند.

تاریخ: شنبه, جولای 26, 2014 - 15:59

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، علی اصغر رستمی ابوسعیدی در جلسه‌ای که با حضور معاونان و  اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد قشم، برگزار شد با توجه به دستاوردهای این دانشگاه در طول کمتر از چهار دهه گفت: زیربنای رشد کیفی در این دانشگاه  رشد خوبی داشته و دهه چهارم باید با تکیه بر پژوهش محوری و کارآفرینی در مراکز رشد و  شرکت‌های دانش بنیان، تئوری تجاری سازی دستاوردهای علمی را به منصه ظهور برسانند.

تاریخ: چهارشنبه, جولای 23, 2014 - 15:21

 اعضای هیات علمی ، دانشجویان وکارمندان ؛ واحدها ومراکز دانشگاهی استان کرمان همگام و همصدا با سایر اقشارمردم ضمن حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس و محکوم نمودن کشتار بی رحمانه ی مردم فلسطین ؛ انزجار خود را از رژیم غاصب اسراییل ابراز داشته واز مجامع بین المللی بویژه سران کشورهای اسلامی تقاضا داریم تا صدای دلخراش کودکان ؛ زنان وآوارگان مظلوم فلسطینی را شنیده و در جهت پایان دادن به این نسل کشی مسلمانان اقدامی عملی نمایند.
 

تاریخ: چهارشنبه, جولای 23, 2014 - 15:19

 یعقوب حاتمی با توجه به رویکرد اخیر دانشگاه آزاد اسلامی در راستای ایجاد منابع درآمدی غیرشهریه از طریق راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا اظهار کرد: در این راستا با برنامه‌ریزی مالی صحیح، لازم است به مواردی نظیر آگاهی کامل و رعایت قوانین کار و بیمه و مالیات و مشابه آن توجه کرد و اگر در تحقق این موارد اقدام دقیقی صورت نگیرد مشکلات و موانع ایجاد شده در آغاز راه و ادامه غیر قابل کتمان بوده و احتمال دارد که طرح و شرکت تاسیس شده به شکست بینجامد.

تاریخ: چهارشنبه, جولای 23, 2014 - 15:17

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، نماینده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در استان‌های کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان در نخستین جلسه ستاد هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان که با حضور معاون هماهنگی  و روسای واحدها و مراکز دانشگاهی این استان برگزار شد، جامعه امروز را نیازمند دانشگاه‌های کارآفرین و تولید محور دانست و گفت: بهره‌مند شدن از منابع درآمدی غیرشهریه با راه اندازی شرکت‌های دانش بنبان و بهره‌گیری از منابع و ذخایر موجود در استان و الگو قرار دادن دانشگاه‌های معتبر داخلی و خارجی برای پیشبرد اهداف دانشگاه، حرکت رو به رشد این مجموعه  را در پی خواهد داشت.

تاریخ: سه شنبه, جولای 22, 2014 - 13:42

 به گزارش خبرگزاری آنا، دکتر حمید میرزاده در راستای اجرای بند 2 بخشنامه شماره 48885/77/93 مورخ 1393/4/29 ، موضوع تجمیع واحدها و پردیس های علوم و تحقیقات، احکام انتصاب گروه اول سرپرستان واحدهای تجمیع شده را صادر و ابلاغ کرد.

بر اساس این احکام، اسامی گروه اول سرپرستان واحدهای تجمیع شده به این شرح  است:

1- واحد دانشگاهی سیرجان دکتر ابوالفضل جعفر قلیخانی

2 واحد دانشگاهی اهواز - دکتر شهرام لک

3- واحد دانشگاهی کرمانشاه دکتر نوذر قنبری

4- واحد دانشگاهی آیت الله آملی دکتر فاضل اردشیر لاریجانی

5- واحد دانشگاهی رشت دکتر علیرضا امیرتیموری

تاریخ: سه شنبه, جولای 22, 2014 - 09:28

استاندار هرمزگان در چهارمین جلسه هیات امنا دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان ،خواستار توسعه رشته های فنی و مهندسی  و تخصصی شدن واحد های دانشگاهی در راستای نیاز صنایع استان به نیروی های کاردان و متخصص شد و افزود : اگر توسعه این رشته ها مرتبط با نیاز صنایع استان و مناطق آزاد  صورت گیرد ، فرصت جذب دانش آموختگان دانشگاهی  امکان پذیر و امکان  رشد و توسعه ی بهینه  صنایع استان نیز فراهم می شود .

تاریخ: سه شنبه, جولای 22, 2014 - 09:26

نماينده تام الاختيار رياست عالي دانشگاه آزاد اسلامي در استان هاي كرمان ، هرمزگان ،سيستان و بلوچستان، تجاری سازی تولیدات پژوهشی و کسب ثروت در دانشگاه آزاد اسلامی را منوط بر فعالیت های مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان دانست و تاکید کردو گفت : تولید ثروت در این دانشگاه  بر محور دانش گرایی و پژوهش محوری استوار است .

تاریخ: سه شنبه, جولای 22, 2014 - 09:24

طرح ساخت قایق های هیبریدی  در چهارمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان به تصویب رسید .
چهارمین جلسه هیات امنای  دانشگاه آزاد اسلامی با حضور رستمی ابوسعیدی -نماینده تام الاختیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ؛ علی اکبر ترکان _مشاور رئیس جمهور و عضو هیات امنای استانی ، جاسم جادری – استاندار هرمزگان ، مهدی باقری- دبیر هیات امنای استان هرمزگان ، محسن دهقانی – معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان  و سایر اعضا هیات امنای استان هرمزگان  برگزار شد .

تاریخ: دوشنبه, جولای 21, 2014 - 11:45

 دکتر حمید میرزاده در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری آنا با اشاره به نقش دانشگاه آزاد اسلامی در نظام آموزش عالی کشور، به شرایط جدید دانشگاه‌ها در تحصیلات تکمیلی اشاره و ظرفیت سازی قانونی برای تصویب رشته‌های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی را هدف‌گذاری مدیریت این دانشگاه عنوان کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ،گسترش قانونمند دانشگاه را در گرو تصویب رشته/محل‌های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی در سراسر کشور دانست، به طوری‌که علاوه بر امکان افزایش پذیرش دانشجو، تحصیل این عزیزان در محل سکونتشان را نیز امکان پذیر می‌کند.

تاریخ: دوشنبه, جولای 21, 2014 - 11:40

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان؛ طی حکمی از سوی حمید میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی؛ محسن پورنامداری بعنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد انارمنصوب شد.

تاریخ: یکشنبه, جولای 20, 2014 - 15:45

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا؛ علی اصغر رستمی ابوسعیدی نماینده تام الاختیار ریاست دانشگاه آزاد اسلامی در چهارمین نشست هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان - که بیست وششم تیرماه در ستادهماهنگی کرمان برگزارشد- ضمن آرزوی قبولی طاعات در ماه بهار قرآن و شب های قدرگفت: دانشگاهها باید تولید محور وثروت آفرین باشند.
وی در ادامه افزود: متاسفانه این روزها شاهد کشتار بی رحمانه ی مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین هستیم ودانشگاهیان نیز همراه با سایر اقشار جامعه این نسل کشی را محکوم می نمایند.

تاریخ: یکشنبه, جولای 20, 2014 - 15:34

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان: امین رضا کمالیان معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در گفتگو با روابط عمومی واحد زاهدان ضمن محکومیت حملات رژیم صهیونیستی به مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین گفت: قوانین حقوق بشر و بین المللی توسط رژیم صهیونیستی در حال نقض است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان دکتر کمالیان افزود: در حال حاضر اسرائیل با وجود درگیری در کشورهای  سوریه، اوکراین، عراق و لبنان احساس کرده است موقعیت خوبی بدست آورده و می تواند از این موقعیت برای حذف وحدت ملی فلسطین اقدام کند.

تاریخ: یکشنبه, جولای 20, 2014 - 15:30

به گزارش روابط عمومی واحد کهنوج دکتر رستمی ابوسعیدی نماینده تام الاختیار ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی در استان های کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان از  این واحد دانشگاهی بازدید نمود.  در این دیدار نماینده مردم پنج شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه و فرماندار شهرستان کهنوج،  ریاست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز منوجان و جمعی از فرهیختگان و اساتید وی را همراهی نمودند.

تاریخ: چهارشنبه, جولای 16, 2014 - 12:59

 به گزارش خبرنگار سیاسی آنا، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، شماری از ناشران، روزنامه نگاران، نویسندگان، مدیران مسؤول روزنامه‌ها، خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری و جمعی از فعالان در عرصه‌های مجازی، سینماگران و مستندسازان عصر سه شنبه با  آیت‌الله هاشمی رفسنجانی دیدار و گفت‌وگو کردند.

تاریخ: دوشنبه, جولای 14, 2014 - 14:43

 دکترطه هاشمی در حاشیه سیزدهمین جلسه شورای راهبردی فرهنگی اجتماعی که امروز با حضور دکتر میرزاده در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد،در گفت و گو با خبرنگار آنا، گفت: از آنجایی که بحث عفاف و حجاب یک بحث پراهمیت است بنابراین  امروز درجلسه شورای راهبردی فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد به این موضوع پرداخته شد.

وی  خاطرنشان کرد: در این جلسه ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه، راهکارهای عملی و نظری و برنامه‌های عملیاتی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب تبیین شد و افراد حاضر در جلسه همگی به یک موضوع واحد اشاره داشته‌اند و آن ترویج فرهنگ حجاب و عفاف همراه با صمیمیت، آگاه‌سازی و آموزش بود.

تاریخ: دوشنبه, جولای 14, 2014 - 11:12

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد چابهار از اخذ مجوز از سوی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: ازمهر ماه سال جاری دانشگاه آزاد واحد چابهار اقدام به پذیرش دانشجوی خارجی خواهد نمود.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد چابهار اظهار داشت : با تلاش ها و پیگیریهای بعمل آمده در سالهای گذشته توسط بخشهای آموزشی و پژوهشی این واحد دانشگاهی و بازدید کارشناسان  ، مجوز پذیرش دانشجوی خارجی در این دانشگاه صادر شد.

وی افزود : اتباع غیرایرانی می توانند جهت ادامه تحصیل در کلیه رشته ها و مقاطع تحصیلی این دانشگاه ثبت نام نمایند.

تاریخ: دوشنبه, جولای 14, 2014 - 11:08

مسابقات مینی فوتبال جام رمضان بین کارکنان واعضای هئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد چابهار با حضور 5تیم بصورت دوره ای در مدت یک هفته برگزار گردید که پس انجام ده دیدار در پایان تیم های دفتر فرهنگ،حوزه ریاست،معاونت اداری مالی به ترتیب مقامهای اول تا سوم این دوره از مسابقات را کسب نمودند ضمنا روز دوشنبه مورخ93/4/16در محل نمازخانه دانشگاه با حضور ریاست دانشگاه ، معاونین واساتیدبه تیمهای اول تا سوم جوایزی اهداء گردید.

تاریخ: یکشنبه, جولای 13, 2014 - 09:43

صدها نفر از استادان دانشگاهها در دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی به هم اندیشی و تبادل نظر در زمینه های علمی – دانشگاهی – فرهنگی – اجتماعی – اقتصادی و سیاسی پرداختند.
در ابتدای این نشست که بیش از 2 ساعت به طول کشید، 7 نفر از استادان دانشگاهها، دیدگاههای مختلف خود را بیان کردند. سپس حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اهمیت «تداوم جدی، پر شتاب و همه جانبه‌ی نهضت علمی» بعنوان عامل اصلی شکل دهنده سرنوشت آینده ایران و جهان اسلام، افزودند: تحقق این هدف مهم، نیازمند فعالیت و مدیریت جهادی کسانی است که عاشق پیشرفت میهن و ملت هستند.

تاریخ: چهارشنبه, جولای 9, 2014 - 09:45

روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد زاهدان: امين رضا كماليان معاون هماهنگي دانشگاه آزاد اسلامي استان سيستان و بلوچستان در دومين جلسه كارگروه آموزشي- دانشجويي با توجه به اهميت افزايش رشته در استان گفت: گسترش رشته‌هاي آموزشي باعث ارتقا سطح علمي منطقه است

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد زاهدان، دكتر كماليان با يادآوري اهميت تاسيس رشته‌هاي جديد و گسترش رشته‌هاي تحصيلات تكميلي افزود: ارتقاء كيفي سطح آموزش و تنوع رشته در آموزش عالي از ملزومات جامعه است.

تاریخ: دوشنبه, جولای 7, 2014 - 14:50

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی دانشگاه های آزاد اسلامی استان کرمان ؛ از هشت پژوهشگر برتر دانشگاه های آزاد اسلامی استان کرمان با حضور معاون توسعه مدیریت ومنابع انسانی استانداری کرمان ، حمدالله منظری توکلی  دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان و جمعی ازروسای دانشگاه ها؛ مدیران ومحققان در محل استانداری کرمان تجلیل شد.

تاریخ: یکشنبه, جولای 6, 2014 - 15:05

روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد زاهدان: امين رضا كماليان معاون هماهنگي دانشگاه آزاد اسلامي استان سيستان و بلوچستان در بازديد از مركز نيكشهر گفت: کارکنان به عنوان نيروي متخصص هر دانشگاه سرمایه های فکری آن دانشگاه هستند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد زاهدان، دكتر كماليان افزود: اتمام ساختمان آموزشی و تبدیل این مرکز دانشگاهی به واحد دانشگاه تا مهرماه سال جاری انجام مي‌شود.

تاریخ: یکشنبه, جولای 6, 2014 - 14:55

به گزارش خبرنگار آنا طی حکمی از سوی علی اصغررستمی ابوسعیدی نماینده تام الاختیار ریاست دانشگاه آزاد اسلامی در هیات امنای استانهای کرمان،سیستان وبلوچستان وهرمزگان ،محسن دهقانی قناتغستانی به عنوان معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان منصوب شد.

تاریخ: شنبه, جولای 5, 2014 - 15:41

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان در گفت وگو با خبرنگار آنا ضمن آرزوی قبولی طاعات وعبادات دانشگاهیان در ماه رمضان، اظهار داشت:جهت‌گيري دانشگاه به سمت يك دانشگاه كارآفرين است و مطرح كردن موضوع كسب درآمدهاي متنوع بسيار ارزشمند  است و يك اقدام جديد تحت عنوان : كسب درآمد از منابع غيرشهريه در دانشگاه در حال شكل‌گيري است  و بايد قبل از هراقدامي به اين آرمان بزرگ ايمان داشته باشيم.

تاریخ: شنبه, جولای 5, 2014 - 14:33

 به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر حمید میرزاده افزود: حراست یک سازمان، ضابط قوه قضاییه نیست تا بخواهد کسی را دستگیر کند. بدیهی است حراست با مشاهده جرم مشهود،‌ قطعا برخورد قانونی با تخلف خواهد کرد و مسئولان واحدها نیز، متخلفان را به مراجع ذیربط ارجاع می‌دهند.

میرزاده با اشاره به هجمه‌هایی که طی چند روز گذشته به نهاد علمی و فرهنگی دانشگاه آزاد وارد شده است و به انتقاد از متولی‌بودن بخش فرهنگی در حوزه حجاب و عفاف به جای بخش حراستی و انتظامی دانشگاه می‌پردازد، گفت: برخوردهای حراستی و فیزیکی و انتظامی 35 سال گذشته اگر موثر بود، مسئولان اکنون از وضع حجاب راضی بودند.

تاریخ: چهارشنبه, جولای 2, 2014 - 15:16

روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد زاهدان: امين رضا كماليان معاون هماهنگي دانشگاه آزاد اسلامي استان سيستان و بلوچستان در گردهمايي ورزشي استان از ايجاد مراكز سلامت و تندرستي در واحدها و مراكز آموزشي استان خبر داد و گفت: جهت تشويق و ترغيب دانشجويان، اساتيد و كاركنان مراكز سلامت و تندرستي راه‌اندازي مي‌شود.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد زاهدان، دكتر كماليان افزود: اگر بخواهیم جامعه‌اي سالم، شاداب و با اخلاق و ارزش‌های اسلامي داشته باشيم باید فرهنگ ورزش را توسعه دهيم، دانشگاه براي تعالي علمي و فرهنگي بايد ورزش را در ميان قشر دانشجو نهادينه كند.

تاریخ: سه شنبه, جولای 1, 2014 - 15:18

 به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر سعید کاردار امروز در یک نشست خبری ضمن تشریح آیین‌نامه میهمانی و انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد گفت: با راه‌اندازی سامانه مذکور علاوه بر اینکه نقل و انتقال دانشجویان تسهیل می‌یابد میزان سفرها از واحدهای مبدا به مقصد به صفر می‌رسد.

وی گفت: خوشبختانه بعد از 30 سال تمام فعالیت‌های نقل و انتقال دانشجویان از صورت دستی خارج شده و کاملاً سیستماتیک و تحت این سامانه انجام خواهد شد.

تاریخ: سه شنبه, جولای 1, 2014 - 15:15

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی استان کرمان: اولین شماره فصل نامه داخلی ستاد هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان تحت عنوان دانش نامه منتشرشد.
شهابی سردبیر این فصل نامه گفت: دراین شماره از نشریه؛ مطالبی همچون: اظهارات میرزاده ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی؛ معرفی رستمی ابوسعیدی نماینده تام الاختیار ریاست دانشگاه آزاد اسلامی در جنوبشرق،اخبار واحدها ومراکز دانشگاهی استان و کارنامه ی فعالیت بخش های مختلف ستاد هماهنگی استان و رویداها وانتصابات دانشگاه ذکر شده است.